Vyhledej
Zvičina > Vzdělávání > ostatní

Předání cen a křest knihy Ze světa knih a knihoven

Redakce, / 10.10.2018
Ve středu 3. října 2018 proběhl v sále Špýcharu městského muzea křest knížky, kterou vydala královédvorská knihovna Slavoj a jejíž základ tvoří výherní práce před rokem vypasné soutěže Kresli a tvoř mandaly ze světa knih a knihoven.
 

FOTOGALERIE - Předání cen a Křest knihy Ze světa knih a knihoven

Křtu se zúčastnili nejen ocenění autoři mandal, ale také zástupci knihoven, kterým je tato kniha také určena.

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá si najde svého čtenáře, malíře či luštitele. 
V té první jsou zařazeny knižní zajímavosti a kresby, které ztvárňují knihu. Vyčteme z nich názvy knih či pohádek nebo obsahují abecedu a písmenka. 
Další kapitola je v podobném duchu zaměřena na knihovny. 
Nejobsáhlejší kapitolou, co do psaného textu, je blok nazvaný Knihovnické aktivity. Zde jsou uvedeny nejznámější a nejoblíbenější knihovnické akce, jejichž garantem je ve velké míře Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a jeho sekce Klub dětských knihoven. Pro knihovníky může být tato část knihy inspirací, užitečné informace vyčtou ale i neknihovníci. 
Knížku uzavírá kapitola Knihomix. Obsahuje knižní šifru, knihobludiště, knihoslovník a další kniho ... pro pobavení.
Pestrou obálku knihy ilustrovala Kateřina Hornychová Baliharová.Výběr ze soutěžních prací je umístěn v prostorách městské knihovny, kde si je nyní můžete prohlédnout. 

Kniha Ze světa knih a knihoven je k prodeji v MěK Slavoj za 150 Kč.

Všetečková Denisa
Městská knihovna SLAVOJ
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 284x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí