Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Vzdělávání > ostatní

Noc venku se blíží - 23. listopadu na Hankově náměstí

Redakce / 8.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
Noc venku je celorepublikový benefiční projekt určený na podporu osob bez domova. Ve Dvoře Králové nad Labem se letos realizuje na náměstí Václava Hanky již čtvrtý ročník. Zveřejňujeme program celé akce, do kterého se zapojily místní firmy i školy. Nezapomeňte přijít a přinést jako vstupné trvanlivou potravinu. Kdo chce, může zkusit i přespat na dlažbě před Hankovým domem a zkusit si tak noc venku se vším všudy.

FOTOGALERIE - Noc venku 2016 - Kateřina Dvořáková

Mezi hlavní cíle projektu patří vyvolat diskusi s veřejností o problematice bezdomovectví, bořit mýty a předsudky s tématem spojené. Je třeba si uvědomit, že stále zvyšující se číslo osob ohrožených bezdomovectvím z řad seniorů, zdravotně postižených osob, matek samoživitelek, je naprosto alarmující!

Každým rokem se zároveň podaří vybrat trvanlivé potraviny, které jsou poté přerozdělovány po celý rok lidem v nouzi. Trvanlivé potraviny jsou vstupenkou na královédvorskou akci Noc venku, jejíž součástí jsou přednášky a koncerty. 

Každý má možnost si během akce zkusit s drobným zázemím na vlastní kůži, jaké to je, spát venku na ulici, ráno vstát a muset jít do práce, nebo do školy. Zájemcům jsou na místo dopraveny v kontejneru kartonové krabice, večer i ráno je připraveno teplé občerstvení a nápoje. Občerstvení pro širokou veřejnost v podobě bramboráku od členů ČČK ze Žacléře je třešničkou na dortu. 

Do akce se letos zapojila i Městská knihovna Slavoj, která místo plateb za pozdní odevzdání knížek nabízela možnost přijmout trvanlivé potraviny pro Noc venku. Dle informací paní ředitelky Marty Staníkové, takto bylo letos vybráno přes 100 trvanlivých potravin. 

Program Noc venku 2017


























Foto: Kateřina Dvořáková

Související články
Celkem 56 lidí přespalo dnes na Hankově náměstí ve Dvoře Králové. Počasí benefiční akci Noc venku vyšlo.
Vaše komentáře

Přečteno 1676x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)

Kalendář akcí
26.06.2026 19:00 - 26.06.2026 23:00
Brazilský JAZZ v Pasáži
27.06.2026 14:30 - 16.06.2026
Pohodové odpoledne