Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Vzdělávání > ostatní

Čerství absolventi tanečních přivezli stříbro z Mistrovství ČR

Úspěch absolventů tanečních na celorepublikové soutěži

Redakce, / 4.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Josef Zivr a Šárka Kavanová, kteří absolvovali na podzim taneční kurzy pro mládež ve Dvoře Králové, se zúčastnili v sobotu 4. března své první taneční soutěže a hned si vytancovali medaili.

FOTOGALERIE - Úspěšní absolventi tanečních přivezli stříbro z Mistrovství ČR


Mladý pár se rozhodl v novém roce pokračovat v tanečních kurzech pod vedením zkušeného tanečního mistra Tomáše Chmela. Ještě než u něj kurz pro pokročilé ve Dvoře Králové dokončili, již si přivezli stříbro z Otevřeného Mistrovství ČR v kategorii Absolventi tanečních kurzů, které se konalo v Praze. Je určeno tanečním párům ve věku 14-21 let. Organizátorem je Svaz učitelů tance (SUT) a Asociace tanečních mistrů (ATM).

Oba talentovaní tanečníci jsou aktuálně žáky gymnázia: Josef Zivr studuje ve Dvoře Králové a Šárka Kavanová v Trutnově, oba však pocházejí z obcí na Královédvorsku.

Ve Dvoře Králové se konají taneční kurzy pro mládež v sále Hankova domu každou sobotu od září do listopadu. Tradičně se daří naplňovat dvě skupiny, které se po týdnu střídají v odpoledním a večerním režimu. Zájemci mohou v kurzech pokračovat i po absolvování základního kurzu a nastoupit již v lednu do kurzu pro pokročilé. Ten končí tento rok 19. března. 

Závěrečný věneček základního kurzu je přenášen on-line a uchováván v záznamu. Proto se zpětně můžete podívat, jak tento pár zkušeně kroužil po parketu již na začátku prosince 2022. 


Kateřina Sekyrková

Foto: rodinný archiv J. Zivra

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1450x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí