Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Zvičina > Turistika > ubytování

Klid na práci mezi zdmi Broumovského kláštera

Redakce / 11.01.2022, Broumov - Náchodsko a Broumovsko
Doslova boží klid si dopřávají v zimních měsících freelanceři, virtuální asistenti, podnikatelé, ale i zaměstnanci na home office mezi zdmi Broumovského kláštera. Agentura pro rozvoj Broumovska, která má klášter v pronájmu od Řádu benediktýnů, přišla na začátku prosince s nabídkou týdenních pracovních pobytů, tzv. working retreat.

FOTOGALERIE - Broumovsko - leden 2022

Boží klid na práci

Nabídka s názvem working retreat zahrnuje ubytování se snídaní, Wi-Fi a místo k práci ve sdílených prostorách Broumovského kláštera, a to za zvýhodněných 9.900 Kč na měsíc nebo za 2.475 Kč na týden. Zájem je veliký. První zájemci se ubytovali v celách kláštera již během vánočních svátků, akce je však platná až do konce února. 

Jak nám sdělila provozní Broumovského kláštera Pavla Faltejsková, kapacita je zhruba 25 lidí, protože ve 2-4lůžkových celách se ubytovávají  lidé jednotlivě. Jednotlivé pokoje - tedy cely Domu hostů - se však nabízejí zároveň i pro turisty, takže například víkendy jsou zde vytíženější.

“Zájemci mohou přijet v jakýkoli den. I když je nabídka vypsána na týdenní či měsíční pobyty, lze je dle potřeb zkrátit či prodloužit, pokud je volná kapacita”, přiblížila zcela nové služby v mimosezóně Faltejsková.

Do Domu hostů, který se i se sdílenými kancelářemi nachází ve 3. patře rekonstruované části Broumovského kláštera, pro tento účel nakoupili velice pohodlné kancelářské židle, zajistili rychlé připojení na internet a přišli i s výhodnou cenovou nabídkou občerstvení v nedaleké restauraci. Není však podmínkou, že zde budou ubytovaní pracovat. Jedná se o nabídku klidného prostředí, které je pro někoho důležité pro dotažení projektu, zdrojem inspirace do nového roku, někdo si až zde uvědomí, že potřebuje zejména odpočívat a pobyt stráví komentovanými prohlídkami kláštera a výlety do okolních skal. V zimě je nejen v klášteře skutečně zaručen boží klid, který pomůže člověku se rozhodnout, co právě potřebuje. 

Kandidatura na EHMK 2028

Výjimečnost kláštera, ale i místa dokládá fakt, že město Broumov se připravuje na kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2028. Ačkoli má město téměř 7500 obyvatel, jeho kulturní život je i díky klášteru velmi bohatý. Pořádají se zde po celý rok vyhlášené Broumovské diskuse, umělecké a seberozvojové workshopy, konference a koncerty. V létě jsou výjimečné sobotní koncerty pořádané ve vybraných kostelech tzv. Broumovské skupiny. Jedná se o 10 kostelů postavených na Broumovsku podle plánů otce a syna Dientzenhoferových v 18. století. Samotný Broumovský klášter je pro veřejnost otevřen po celý rok s výjimkou 25. prosince a 1. ledna. Unikátní jsou však na Broumovsku i turisty vyhledávané rozsáhlé pískovcové plošiny a skalní města.

Kandidatura takto malého města je neobvyklá, ale rakouské lázeňské město Bad Ischl se 14 tisíci obyvateli, které uspělo v kandidatuře na rok 2024, dává Broumovu velkou naději. Sledovat proces přípravy kandidatury města Broumova můžete na fcb profilu Broumov 2028.

Kateřina Sekyrková


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 362x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí