Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Turistika

Přes 1100 lidí se v sobotu 23. dubna vydalo na pochod Okolo Jaroměře

Redakce / 23.04.2022, Dvůr Králové nad Labem
U tělocvičny Sokola Jaroměř dnes bylo rušno. Právě zde startoval tradiční pochod, který organizuje tělocvičná jednota Sokol Jaroměř. Krásné počasí a zřejmě i hlad po akci, která se nemohla po dva roky konat, vedl k druhé největší účasti za dobu její existence.

FOTOGALERIE - Pochod Okolo Jaroměře - jaro 2022


Jan Černý - dlouholetý vedoucí organizátor akce - nám potvrdil, že akce považuje letos za velmi úspěšnou. Počasí bylo dnes na turistiku ideální: nebe bez mráčku, jarní teploty, nepodmáčené cesty. Místy mohl turisty trápit pouze silný vítr. Počet účastníků však organizátoři nedokázali po dvouleté pauze přesně odhadnout. "Pro ty, co přišli později, jsme museli ještě diplomy a mapky dotisknout. Dokonce jsme zavařili tiskárnu," doplnil Černý. Všichni však dostali slíbenou vzpomínku. Překvapením pro organizátory bylo i velké množství psů. 

Jak nám prozradil Jakub Kubina na jednom ze 12 stanovišť pochodu, kromě 1103 turistů různého věku se letos zapojili opět koňaři. Na speciální novou trasu vedoucí mimo město se dnes vydalo 7 jezdců na koních či ponících. I ti si donesli diplom - jezdci i koně. Nezapomnělo se ani na cyklisty, kteří si mohli projet jeden ze 3 "okruhů" v délce 25, 40 či 60 km. 

Na nejdelší ze 4 pěších tras - padesátikilometrovou - se již brzy ráno vydalo 20 turistů. Nejvíce se využila vyznačená 8km trasa, kterou dnes prošlapalo 450 lidí - zejména rodiny s dětmi. Tato nejkratší trasa účastníky provedla z Jaroměře kolem Josefa po Josefovské promenádě, pro děti zde byly připraveny i různé aktivity. 

Unavení účastníci i organizátoři pochodu si na závěr mohli pod Josefovem u Metuje opéct špekáčky. 

Na akci se podílelo více než 40 dobrovolníků, zejména z řad TJ Sokol Jaroměř. Specifické je na akci důkladné a specifické značení jednotlivých tras: červené šipky jsou viditelné i z větší vzdálenosti a ikonky s plným nebo prázdným kolečkem odlišují pěší nebo cyklisty. 


Na neděli je připravena v Jaroměři další akce: Josefovské čarování aneb Oslava jara v pevnosti Josefov. V Bastionu I. čeká zejména na děti prohlídka s hrami. Více se o akci, ale i dalších akcích v regionu, dočtete v našem seznamu akcí na víkend.


Kateřina Sekyrková 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 992x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí