Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Turistika > pěší turistika

Značení turistických tras v regionu má i podporu kraje

Redakce / 21.04.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Každý rok podporuje Královéhradecký kraj značení turistických tras části půl milionu korun v podobě dotace KČT. Turistické značení v podání KČT je unikátní nejen v Evropě - i proto je nejen z kraje zájem o zachování, údržbu a inovaci toho značení v podobě tří proužků.


V Královéhradeckém kraji vede přes tři tisíce kilometrů značených pěších tras a v tomto roce se značkaři Klubu českých turistů zavazují obnovit více než třetinu, dále 55 kusů nosných prvků a 258 kilometrů pásových cyklotras. 

Na dalších trasách odstraní případné aktuálně vzniklé závady a dále zkontrolují a doznačí všech 2147 kilometrů vyznačených silničních cyklotras na území kraje. 

Zajímavostí je, že značené trasy vždy vedou z jednoho místa do druhého a netvoří okruhy. Výjimkou mohou být některé tematické trasy značené logy.

Královéhradecký kraj začal podporovat značení turistických tras pomocí dotací pro Klub českých turistů v roce 2016. Od té doby do současnosti jim na tuto činnost přispěl každý rok částkou půl milionu korun, celkem to s letošním příspěvkem bude už 3,5 milionu korun.

Zdroj: Královéhradecký kraj


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 208x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí