')
Vyhledej
Zvičina > Turistika > koupaliště

Tyršovo koupaliště nabízí novou celodenní vstupenku. Lidé se mohou během dne jednou vrátit

Celodenní vstupenka již není jednorázová od 12. července 2019

Redakce / 11.07.2019, Dvůr Králové nad Labem
Na posledním zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové n. L., které se konalo na konci června, vznesli sami zastupitelé dotaz na možnost vrácení na Tyršovo koupaliště v případě zakoupení celodenní vstupenky. Nyní tuto možnost vyřešili radní, kteří v sezoně nově odsouhlasili vstupenku celodenní s možností jednoho návratu do areálu denně.
 

Jeden návrat v ceně jen celodenního vstupného


V ceníku Tyršova koupaliště tak došlo ke změně v polovině sezony - a to i na základě častých dotazů návštěvníků na pokladně. Než byly instalovány v areálu Tyršova koupaliště letos nově turnikety, existovala vrácenka v podobě razítka na ruku. Ta se již letos díky turniketům neaplikovala, a návštěvníci tak byli nepříjemně překvapení z povinnosti zaplatit znovu celodenní vstupné i v případě, když si jen něco zapomněli v autě na parkoviště areálu.
Původní celodenní vstupné, které bylo myšleno jako jednorázové, nahradí nově s platností od pátku 12. července 2019 celodenní vstupenka s možností jednoho návratu do areálu denně. Cena vstupenky zůstává stejná: dospělí za ni zaplatí 60 Kč, mládež od 6 do 18 let 30 Kč a dospělí nad 60 let 40 Kč
Praktické vrácenkyVrácenky se v areálu však řeší nejen v případě zapomenutých věcí v autě, ale také v případě odchodu na oběd přes poledne, kdy je nabídka občerstvení v areálu zejména pro rodiny s dětmi omezená. Výjimkou nejsou ani lidé, kteří si chodí zaplavat místo oběda a potom ještě po práci večer.

V případě koupě zlevěněné vstupenky po 17. či 19. hod. vrácenka neplatí.

Méně výhodné rodinné permanentky

Bez odečítání vstupů mohou do areálu návštěvníci vstoupit jen na nepřenosnou sezonní permanentku, která činí 1100 Kč pro dospělého a 650 Kč pro dítě 6-18 let či seniora nad 60 let.

U rodinné permanentky se za každý vstup platí dle zakoupené permanentky od 35 do 25 Kč za vstup (viz ceník níže). Výhodnost pořízení rodinných permanentek pro rodiny s více dětmi, kteří vrácenku řeší nejvíce v případě odchodu domů na oběd přes poledne, tak přestává být výhodná. Vyplatí se v tomto případě pouze pro dospělé - a to až u permanentek na 30 vstupů a výše. Děti mají totiž nově celodenní vstup s vrácenkou za 30 Kč a s rodinnou permanentkou je návrat na koupaliště v ten samý den pořád vyjde na 50 - 60 Kč. Rodinná permanentka se nevyplatí ani pro dospělého v případě typu na 10 vstupů, kdy jeden vstup vyjde na 35 Kč a dva vstupy jednoho člověka ve stejný den tedy na 70 Kč. 

Vyplatí se však v případě, že dospělí návštěvníci nepočítají s opuštěním a návratem do areálu během jednoho dne.

Na nemožnost využít vrácenky poukázala na červnovém zastupitelstvu města Dvora Králové Marta Pešková Staníková, které se zastal Jan Kříž. Místostarosta Jan Helbich jim doporučil pořídit si sezonní permanentky, kde se počet vstupů za den neřeší (kromě dvouhodinové pauzy mezi jedním a dalším vstupem).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: tsdvur.cz, mudk.cz

 

Související články
Tyršovo koupaliště má novinku: turniket. Změny jsou i v ceníku
Možnosti koupání ve Dvoře Králové a okolí v roce 2019
Sezona na Tyršové koupališti končí v neděli 1. září 2019. Na příští rok je slíbené nové sociální zázemí s teplými sprchami
Údržba městské zeleně je vizitkou města. I ve Dvoře Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1393x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí