Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > zimní mapy

Zimní mapy - Krkonoše

Redakce / 3.02.2013
Krkonošský národní park na svých stránkách zveřejnil digitální mapu, která je primárně určená pro turisty a cyklisty, ale využít ji při plánování mohou i běžkaři. Lze si na ní najít konkrétní trasu s výškovým profilem.
Digitální mapy umí zobrazit ideální spojení dvou vybraných bodů, vytvořit tabulku s jednoduchým itinerářem trasy, doporučit zajímavosti na cestě a má i mnoho dalších funkcí.

Souhrnná panoramatická mapa Krkonoš s vyznačenými trasami je zde
Červená barva - hlavní krkonošská magistrála
Zelená barva - upravované běžkařské stopy
Modrá barva - tréninkové a závodní běžkařské tratě

Několik serverů nabízí konkrétní naplánované běžecké okruhy.

Na oficiálních stránkách Krkonoš - www.krkonose.eu najdeme okolo padesáti okruhů z celé oblasti, s popisem, výškovým profilem a možností zaslat informace na e-mail.

Na dalším serveru (http://www.ergis.cz/krkonose) lze najít přes čtyřicet možností běžkařských výletů různých obtížností, zmíněna jsou i významná místa, která cestou uvidíte. Mapy tras jsou podrobné, můžete si dokonce změřit jejich jednotlivé úseky, najdete zde.

Aktuální sněhové, lyžařské podmínky a webkamery krkonošských lokalit můžete zkontrolovat zde nebo na tomto odkazu.
Další odkazy:
Aktuální stav běžeckých tras
Značení běžkařských tras v Krkonoších

Velmi pěknou a dobře běžkařsky udržovanou lokalitou jsou tratě v okolí Harrachova až Rokytnice n/J. a na polské straně nad Harrachovem- Jakuszyce. Ty jsou dostupné autem, parkoviště přímo u hlavního stadionu 1 km za hranicemi nebo např. z harrachovského vlakového nádraží se lze dostat na lyžích rovnou na upravované tratě. Mapu Jakuszyc, okolí Harachova a okolí Rokytnice nad Jizerou najdeme zde (z roku 2011).

Jistě vás při plánování výletu do Krkonoš potěší i webová kamera s rozlišením 2048 x 1536. Jedna z kamer snímá nonstop vlek a sjezdovku Smrk (Vysoký svah), při krásném počasí je vidět i Sněžka, Obří důl, Studniční hora a Luční bouda. (jako tip zaslal Jaroslav Kabrhel).

Související články
Jarní lyžování
Děti na běžkách - Horní Mísečky
Související odkazy
Krkonose.eu - oficiální stránky Krkonoš
KRNAP - správa národního parku
 
Vaše komentáře

Přečteno 232x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí