Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Sport > OCR a ninja sport

Tomáš Erban se stal Mistrem světa ve Spartan Race!

Redakce / 12.10.2025, Dvůr Králové nad Labem
Závodník OCR teamu Sokola Dvůr Králové nad Labem, všestranný sportovec a sokol, který zůstává věrný i tradiční sokolské všestrannosti, dnes dokázal něco mimořádného. Na Mistrovství světa Spartan Race v chorvatském Hvaru zvítězil ve své kategorii a stal se Mistrem světa 2025!

FOTOGALERIE - Tomáš Erban se stal Mistrem světa ve Spartan Race!

Tomáš se na závod připravoval celé léto pod vedením elitního trenéra a závodníka Petra Vinického. Na Hvaru absolvoval dvě disciplíny – 100m OCR sprint, kde se mu i přes super čas nepodařlo postoupit do vyřazovacích bojů a především hlavní závod na 5 km, který se běžel dnes v náročných podmínkách starobylého města i po mořském pobřeží. Na závodníky čekaly prudké výběhy, plavání a těžká břemena a překážky, které bylo nutné překonávat s mokrýma, prosolenýma rukama.

Video najdete pod článkem, nebo na našem Instagramu.

Tomáš zvládl vše s obrovskou bojovností a přehledem, a po loňském titulu vicemistra světa nyní vystoupal až na samotný vrchol.

Velká gratulace a respekt za skvělou reprezentaci Sokola i České republiky!

Obrovské díky patří všem, kteří dlouhodobě podporují naše závodníky i celý OCR team Sokola Dvůr Králové:

Americana sport • Lenka Brslínková Nesládková • Pinguin Náchod • Frýzl net • Delana Deštná • Chalk • Partners Dvůr Králové • Jiří Pour • Tiskárna Arpa • Nábytek ve Dvoře • Juta • Kupkolo • Spolek pro Dvorek • Czech OCR Academy • Obec Nemojov • Město Miletín • TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem • Sokolská župa Podkrkonošská-Jiráskova • město Dvůr Králové nad Labem • Královéhradecký kraj a rodiny našich sportovců


 

Partneři oddílu:

 
Vaše komentáře

Přečteno 2142x
 
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.

Kalendář akcí