Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > tenis

Jakub Filip ze Dvora Králové na juniorském Australian Open

Redakce / 18.01.2023, Dvůr Králové nad Labem
Jakub Filip, který začínal s tenisem na královédvorských tenisových dvorcích, svou účastí na aktuálním Australia Open Junior Championships začíná cestu za svým životním snem.

FOTOGALERIE - Tenista Jakub Filip na Australian open

Sedmnáctiletý Jakub Filip je odchovancem dvorského tenisu a v současné době hráčem TK Sparta Praha. Svůj sportovní rok 2023 začal pohádkově: se svými skvělými výsledky se na konci roku 2022 pohyboval na 105. místě světového juniorského žebříčku a ve svých 17 letech se mu podařilo nominovat do hlavní soutěže letošního prvního juniorského grandslamu. Australia Open Junior Championships v Melbourne 2023. 

Jeho cesta na slavný australský turnaj začala již v prosinci 2022, kdy zahájil náročnou přípravu mimo jiné i hrou s Tomášem Berdychem

Dalším krokem byl odlet do Austrálie a aklimatizace v tamních podmínkách na přípravném turnaji v Traralgonu

Do Austrálie Kuba odletěl spolu se svým tenisovým parťákem 7. ledna 2023. Komplikace začaly hned po příletu do Austrálie, kde chlapci přistáli bez svých zavazadel. Kvůli zpožděnému letu měli málo času na přestup, a kufry tak neletěly dále v jednom letadle s nimi. Oba si prozíravě vzali rakety na palubu letadla jako příruční zavazadlo, ale oblečení, obuv a další tenisová výbava zůstala v kufrech k odbavení. 

Přípravný turnaj začínal 13. ledna a chlapci doufali, že do té doby kufry dorazí. Zakoupili si jen základní oblečení, ostatní vybavení jim zapůjčili solidární trenéři. 

Kufry dorazily až za týden - 15. ledna, a tak si Kuba vyzkoušel, co to znamená hrát v polních podmínkách. I přes toto omezení se na turnaji v Traralgonu dostal do 2. kola mezi 32 nejlepších hráčů a ve čtyřhře se s dalším českým hráčem Maximem Mrvou probojoval až do finále, kde podlehli šestému nejvýše nasazenému páru z USA. 

Aktuálně poskočil na 57. místo světového juniorského žebříčku (k 13. lednu 2023). 

A největší Kubův zážitek, kromě sportovního? „Ten pocit, když máte na noze svoje tenisky a na sebe výběr ze svého oblečení,“ vzkazuje do Čech.

Ve čtvrtek 19. ledna přejíždí do Melbourne a 21. ledna začíná jeho první grandslamový turnaj.  

Kubovi přejeme do Austrálie všichni šťastný los. Jeho postup můžete sledovat na oficiálních stránkách turnaje.

Eva Žižková

Foto: album Jakuba Filipa

 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1173x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí