Vyhledej
Zvičina > Sport > ostatní sporty

Úspěchy šipkařů podkrkonošského regionu v Grand Prix i Českém poháru

Redakce / 28.11.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Polovinu medailí z Grand Prix má na svědomí žactvo, Drtil je po čtyřech letech opět vítězem Českého poháru
 

FOTOGALERIE - Úspěchy šipkařů podkrkonošského regionu v Grand Prix i Českém poháru

Polovinu medailí z Grand Prix má na svědomí žactvo


Šest cenných kovů - to je bilance reprezentantů klubů regionu na víkendové republikové Grand Prix Unie šipkových organizací ve Žďáru nad Sázavou.
Přesnou polovinu mají na svědomí děti přesněji žactvo. Dvě medaile putují do Podkrkonoší z kategorie žákyň, kde prvenství dobyla Nela Melicharová (Velký Třebešov) a třetí příčkou ji na bednu doprovodila Marie Rážová (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně). Medaili získal i Šimon Hájek (P&R Radim), když v Grand Prix dvojic získal bronz.
Mezi dospělými vystoupala na stupně vítězů staré známé firmy. Pavel Drtil (40+ Trutnov) obhájil dubnový titul v nejprestižnějším turnaji programu TOPce mužů. Také Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice) opět nezahálela. V pátek v Grand Prix mixů slavila po boku Josefa Dlaba (40+ Trutnov) výhru, v neděli opět v párech, tentokrát však ženských, ukořistila třetí příčku s tradiční pražskou kolegyní Marcelou Rajmanovou. Bedna ji minula jen v sobotu, kdy obsadila pátou příčku v TOPce žen, když vypadla ve čtvrtfinále po těsném výsledku 4:5.
Podobný úděl postihl i Karla Povolného (40+ Trutnov) a Michala Ulricha (DC Prima Česká Skalice). Oba pánové obsadili pátá místa - tedy zastaveni byli těsně před branami semifinále - Povolný v Grand Prix mužských dvojic a Ulrich v Nominační Grand Prix jednotlivců. Přesto konkrétně Ulrich musí být spokojený, protože si svým výkonem zajistil vstupenku do příští TOPky.

Drtil je po čtyřech letech opět vítězem Českého poháru


Republikové turnaje uzavřely letošní sezónu jednotlivců a dvojic. Ve Žďáru nad Sázavou proto současně proběhlo vyhodnocení konečného pořadí dlouhodobých žebříčků takzvaných Českých pohárů (ČP).
Po čtyřleté pauze se na výsluní navrací Pavel Drtil (40+ Trutnov), který dokázal ovládnout letos velmi vyrovnaný ČP mužů. Po tříletém kralování ČP žen naopak smutní Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice), která tentokráte obsadila nepopulární bramborovou pozici. Plnohodnotně si to však vynahradila v ČP dvojic mixů i žen, kde si oproti loňsku vždyo příčku polepšila. V ČP mixů slavila stříbro s Josefem Dlabem (40+ Trutnov) a v ČP dvojic žen vystoupala na stupeň nejvyšší s Marcelou Rajmanovou (ŠK Kyklop Praha).
Stejně jako Gregůrková mezi ženami dopadli v ČP mužských párů i Alexander Mašek s Michal Ulrichem (40+ Trutnov resp. DC Prima Česká Skalice). V jejich případě je brambora podstatně trpčí, protože na bronz jim chybělo pouhých 120 bodů.
Prvenství v ČP žákyň získala Nela Melicharová (Velký Třebešov). Na rozdíl od Drtila na triumf nečekala čtyři sezóny nýbrž zopakovala počin z loňska. Ve stejné kategorii zabodovala i její starší sestra Nicol, která bronzem navázala na loňský stříbrný zápis. Také mezi dětmi najdeme bramborového smolaře. Je jím Petr Hofman (Brzice), který čtvrtý skončil v ČP žáků, čímž ukončil svoji dvouletou bronzovou šňůru.

Kompletní výsledky, oficiální fotogalerie či video záznamy vybraných střetnutích - www.sipky.org.

(VOn)
 

Související články
Žezlo zimního šipkařského krále zůstává v držení "třech péček"

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 41x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
26.05.2020 19:00 - 26.05.2020 21:00
Parazit (černá komedie, od 15 let)
27.05.2020 19:00 - 27.05.2020 21:00
Emma (komedie, drama, od 12 let)