Vyhledej
Zvičina > Sport > krasobruslení

Úspěšné složení testů výkonnosti krasobruslařů ze Dvora Králové

Redakce / 8.01.2019, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu 5. ledna 2019 se konaly testy výkonnosti v Českém Těšíně. Z Krasobruslařského klubu Dvůr Králové n.L. se jich zúčastnili celkem 4 členové a jejich výsledky nám udělali velkou radost.
 

FOTOGALERIE - Úspěšné složení testů výkonnosti

Jako první do testů výkonnosti nastoupila Barbora Kejzarová (test č. 3) a zvládla je jako nejlepší ve své skupině na zelenou kartu. 
Druhou statečnou byla Sára Slavíčková, která předvedla všechny prvky č. 6 velmi zdařile a splnila teprve jako třetí členka klubu v „testové“ historii test pro žactvo č. 6 na žlutou kartu. 
Jako poslední do boje o karty vstoupili Amélie Šimková a Štěpán Břeň v kategorii tance na ledě – test č. 5. Ačkoliv se myšlenka tančit na ledě stala pro oba reálnou až s prvním listopadovým tréninkem povinného tance s trenérkou Dominikou Schmidtovou, oba dva se dokázali přesně za dva měsíce naučit všechny tři povinné tance. Úspěch v tomto druhu testu byl však odvislý i na velmi obtížných individuálních bruslařských prvcích, jejichž zvládnutí se zdálo býti za tak krátký čas nemožné u mladší polovičky páru – Amálky, která ode mne samotné slýchala často „není to stále dobré, nestůj a jeď znovu a lépe.“ Jak obrovské pak bylo nadšení z výsledků testů si neumí nikdo představit (ti, co nikdy na ledě netančili, připravili za dva měsíce jen tak dva své svěřence na test výkonnosti v tancích na ledě). Oba naši tanečníci splnili požadovaný test – Amálka na zelenou kartu a Štěpán na žlutou kartu; oba dva měli lepší skóre než zástupci Akademie Tomáše Vernera. Prvním velkým závodem pro náš taneční pár by měla být Velká cena Náchoda na začátku února 2019. 

Pro neznalce karet doplňujeme pořadí možného plnění testu:
- nesplněno
- splněno na bílou kartu (45% - 59,9%)
- splněno na žlutou kartu (60% - 74,9%)
- splněno na zelenou kartu (75% - 100%)

Michaela Koblasová
Krasobrulařský klub Dvůr Králové
 

Související články
Štěpán Břeň z královédvorského oddílu krasobruslení se umístil na 4. místě na Zimní olympiádě dětí a mládeže!
Štěpán Břeň a Andrea Sommerová se stali přeborníky Královéhradeckého kraje v krasobruslení!
Video z tréninku dvorského tanečního krasobruslařského páru

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1608x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí