Vyhledej
Zvičina > Sport > hokej

Semifinálová série s Mostem vyrovnána - zítra se hraje ve Dvoře Králové

Redakce / 8.03.2022
Mečbol Mosteckých Lvů se nekoná. Dvorští hokejisté dnes na severočeském území zamakali a vítězstvím 3:0 odpověděli na sobotní neúspěch z vlastního ledu. Především zásluhou vynikajících výkonů gólmanských konkurentů Lukáše Hosnedla a našeho Jardy Brázdila se na úvodní branku čekalo více jak 41 minut!

V čase 41:23 ale domácím pláchl do úniku rodosácký expres Dominik Dušek a suverénně jako první překonal domácí oporu. Dvoráci vydřený náskok drželi do závěrečných minut, v nichž to soupeř zkusil v šesti. Namísto vyrovnání ale přišly dvě trefy Michala Procházky a po vítězství 3:0 se dramatická série stěhuje zpět na dvorský led za nerozhodného stavu 2:2.

Slevy na šály, dresy, čepiceBylo by skvělé, kdyby zítra a na případných dalších zápasech byla hala zaplněna v zelenožlutých barvách. A proto se prezident klubu Vasil Teodoridis rozhodl tzv. jít tomu naproti a rozhodl se se slevami prodávat veškeré věci v klubových barvách - dresy, šály, čepice, minidresy apod. Tato akce bude probíhat na známém stanovišti u pokladny před a během zítřejšího zápasu

MOSTEČTÍ LVI – HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM 0:3

Předchozí tři souboje, vlastně i šest v základní části, nabídly obrovsky vyrovnané bitvy. No a pondělní čtvrtý duel série nijak zvlášť nevybočil.

V první třetině se opět oba celky předháněly v útočení a pojem nahoru – dolů v této sérii doslova zdomácněl. Tak namátkou ty nejzajímavější šance. Na domácí straně Písaříkova teč těsně mimo v 5. minutě, ve 12. minutě vynikající zákrok Jardy Brázdila proti Jakubovi Procházkovi, o tři minuty později sólo nebezpečného Písaříla a znovu pozorný strážce dvorské branky.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Na druhé polovině ledové plochy hned v úvodu dělovka Jirky Vašíčka, tři nadějné střely zblokované mosteckým bojovníkem Urbánkem, na závěr rána Jirky Matějíčka.

Prostřední část zahájil nebezpečným projektilem Vojta Havlas, za Lvy odpověděl Stříbrný a velkou šanci Tomáše Bláhy čape Hosnedl.

Ve 26. minutě domácí už už zvedají ruce, proti Kýhosovi však fantasticky zasahuje Brázdil. S odpovědí spěchá Kuba Luštinec, i v tomto případě je ale králem situace muž s betony. To už mají oba soupeři za sebou poctivě ubráněná oslabení.

Po druhé siréně je tu otázka: rozhodne o majiteli dalšího bodu v sérii třetí třetina? Nápověď přichází v čase 41:23, kdy Půhoný startuje Dominika Duška a dvorský rychlík poprvé překonává mosteckého fantoma v masce – 0:1.

Úvodní gól mění obraz hry. Dvoráci hrají ze zajištěné obrany, nikam se neženou. A mostecká snaha se topí zmarem. Šance nepřicházejí, Rodos hraje výborně a pomoci má hra v šesti bez brankáře. Trenér Jiří Zörkler uklidňuje mužstvo oddechovým časem a krátce po něm střílí druhý gól do opuštěné branky Michal Procházka. Je rozhodnuto! Při pokračující power-play soupeře přidává Procházka ještě jeden gól a Rodos společně se svými fanoušky může slavit.

V sérii je vyrovnáno a už tuto středu se oba rivalové pod Hankovým domem porvou o mečbol! Možná klíčová bitva startuje v 18 hodin a podpora fanoušků bude potřeba více než kdy jindy!

V PŘEDZÁPASOVÉM ROZHOVORU ODPOVÍDAL TOMÁŠ BLÁHA

Fakta – branky a nahrávky: 42. Dušek (Půhoný, Petira), 59. Procházka, 60. Procházka (Franc) . Rozhodčí: Bernat – Janíček, Juránek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 381. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:3. Stav série: 2:2.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Fučík, Šesták, Hoffmann – Kýhos, Písařík, J. Procházka – Kysela, Mical, Řehoř – Stříbrný, Šimeček, Böhm – Dohnal.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Muška, Vašíček, Franc, Matějíček, Petira, D. Voňka – Kučera, Bláha, Jaroslav Dvořák – M. Procházka, Havlas, Luštinec – Půhoný, Valášek, Dušek – J. Ježek, Jan Dvořák.

Výsledek 2. semifinále: Hronov – Letňany 2:3, konečný stav série: 0:4.

Páté semifinále HC Rodos odehraje ve středu 9. března od 18 hodin na domácím ledě (předprodej vstupenek byl bohužel z důvodu nemoci zrušen).

Šesté semifinále play off je pak na programu v pátek 11. března od 18.00 na severu Čech.