Vyhledej
Zvičina > Sport > hokej

První zápas roku body nepřinesl. Nejdřív vedení o tři góly, pak kolaps

anonymně / 6.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Mnohem veselejší pohled na tabulku mohl být po čtvrteční dohrávce 30. kola v Letňanech. Ještě v polovině zápasu jsme vedli 3:0, v závěru druhé třetiny jsme bohužel naprosto selhali a domácí mladíci vstřelili pět gólů v řadě. V závěru utkání nás dostal na dostřel druhou brankou v zápase Daniel Filip, letci však střelou do opuštěné svatyně rozhodli o vítězství 6:4.

Přestože jsme odehráli poslední zápas 20. prosince, nepůsobili domácí borci, kteří se v sobotu utkali s Bílinou, rozehranějším dojmem. Kromě úvodního oslabení jsme byli lepším týmem a podařilo se nám i brzo skórovat. Nejprve se prosadil Daniel Filip, na 2:0 zvyšoval na začátku 9. minuty po parádní kličce Jaroslav Ukhin.

Pro Filipa to byla teprve druhá branka v sezoně, Ukhin se trefil poprvé v dresu HC Rodos po příchodu z Trutnova. V 11. minutě se osmělili také domácí hráči, Uhlíř z dobré pozice naštěstí minul brankovou konstrukci. V závěru se nám naskytla víc jak minutu trvající přesilovka pět na tři, obrana letců ale tentokrát sehrála oslabení ustála.

Do druhé třetiny nastoupil o poznání odhodlanější soupeř. Letňany si vytvořily tlak, Josef Čáp byl stoprocentní. Dvorský brankář měl také štěstí. Útočník Honetschlager ho v polovině zápasu vymíchal, ale nastřelil jen brankovou konstrukci. V této fázi utkání se hrálo většinou v našem obranném pásmu. Všechny pokusy domácích končily na výtečně chytajícím Čápovi.

Celý článek ZDE.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: První třetinu jsme hráli velice dobře, v jejím závěru jsme navíc měli přesilovku pět na tři, kterou jsme bohužel nedokázali zužitkovat. Od druhé třetiny byli domácí lepším týmem, přestali jsme hrát naši hru a jen díky brankáři Čápovi jsme drželi nulu. V posledních třech minutách se naše hra úplně sesypala a dostali jsme tři rychlé góly. Letňany byly ve třetí části psychicky nahoře a dokázaly nás přetlačit. Zápas jsme si trochu prohráli sami, chyběl nám větší pohyb a důslednost, a to nás stálo tři body.