Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Sport > hokej

Hokejista Václav Joska je dalším královédvorákem na Olympiádě dětí a mládeže

Redakce / 23.01.2023
Odchovanec královédvorského hokeje - trenérů Patrika Fořta a Aleše Němečka a student královédvorského gymnázia Václav Joska reprezentuje na Olympiádě dětí a mládeže Pardubický kraj. Přečtěte si, jak k tomu došlo.

FOTOGALERIE - Hokejista Václav Joska je dalším královédvorákem na Olympiádě dětí a mládeže

Václav Joska (ročník 2008) od pěti let vyrůstal v mládežnickém hokeji ve Dvoře Králové n. L. pod vedeném trenérů Patrika Fořta a Aleše Němečka. Vzhledem k nedostatku dětí v jednotlivých kategoriích (ročnících) nastupoval většinou za ročníky starší. Zhruba ve 12 letech začal navštěvovat i další individuální a doplňkové tréninky a vlastní pílí se vypracoval v talentovaného hráče. 

V loňském roce byl nominován na turnaje VTM (Výchova talentované mládeže), kde jako hráč Dvora Králové n. L. reprezentoval Královéhradecký kraj. Při těchto zápasech si ho všiml trenér Libor Pivko a nabídl mu hostování v klubu Mountfield Hradec Králové. Zde Václav dohrál sezónu 21/22. V kanadském bodování se umísťoval na předních příčkách jak v krajské soutěži za Dvůr Králové n. L., tak v soutěži za Hradec Králové. 

Od sezóny 22/23 začal trenér Libor Pivko trénovat kategorii ročníků 2008 v týmu Dynamo Pardubice a protože si Václava pro jeho výsledky a v neposlední řadě i pro jeho bojovnou povahu oblíbil, oslovil ho s nabídkou reprezentovat tento tým. Po projednání s Pardubickým klubem (Petrem Sýkorou) Václav Joska přestoupil na hostování do klubu Dynamo Pardubice a v současné době zde nastupuje jako asistent kapitána v soutěži extraliga 9. tříd a v soutěži VTM. 

Za Pardubický kraj rovněž nastupuje i letos v Olympiádě dětí a mládeže. Náročnou sportovní přípravu se mu podařilo skloubit se studiem na šestiletém Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem, jehož je výborným studentem.

Zde se můžete podívat na záznam dnešního prvního utkání, kde Pardubický kraj vyhrál 4:1 nad Zlínským krajem:
 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 631x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí