Vyhledej
Zvičina > Sport > hokej

Dnes se může rozhodnout o historickém úspěchu hokejistů HC Rodos! Budete u toho?

Redakce / 26.03.2022
Ve čtvrtek zdolali Rodosáci Letňany vysoko 6:1 a s výhodou domácí prostředí mohou sérii ukončit před domácícm publikem! Přijďte fandit.

Z Prahy letí skvělá zpráva. Rodos vítězí v pátém utkání finálové série play off druholigové skupiny Sever 6:1. Ačkoliv naši borci k zápasu vyrazili bez Lukáše Váchy, Martina France (oběma skončila sezona), Martina Tondra (pracovní povinnosti) a nemocného Jardy Dvořáka, dokonale vypálili letňanský rybník. Matematika nyní mluví jasně, sobotní úspěch našeho týmu by znamenal vítězství v soutěži! A to vše v sezoně, kdy si připomínáme výročí 100 let dvorského hokeje.

HC LETCI LETŇANY – HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM 1:6

Kouč Jiří Zörkler při ztrátě několika beků už poněkolikáté využil schopností Milana Valáška a druhého nejlepšího střelce mužstva postavil do obrany po bok Jirky Vašíčka. Rodos tak šel do utkání s kompletními třemi formacemi.

Soupeř sice postavil čtyři útoky, přesto do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Hned první útok patřil našim borcům a po celou úvodní periodu Dvoráci domácím dokazovali, že po smolném výsledku posledního souboje nepřijeli s předem poraženeckou náladou.

Oba soupeři hráli pozorně odzadu, oba si vyzkoušeli jednu početní výhodu. V polovině třetiny Letci tu svou nevyužili, zato na druhé straně pouhých 15 vteřin před sirénou udeřil tečí Duškova nahození Michal Petira – 0:1.

Veselo tak bylo v táboře dvorských fanoušků, který se opět staral o velmi dobrou atmosféru duelu a ještě lepší nálada v něm propukla v prostřední části hry. Mohl za to především Tomáš Bláha. Jedna z předních tváří letošních vyřazovacích bojů nejprve v čase 24:05 proměnila další početní výhodu, ve 31. minutě pak stejný hráč střeleckou převahu Rodosu přetavil ve třetí gól Východočechů – 0:3.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL SERVER ONLAJNY.CZ

Poprvé v sérii se jeden ze soupeřů odhodlal ke změně brankářů a Miroslava Kopřivu v brance Letňan vystřídal Zeithaml. Ve 34. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, Rodos ale odolal a tříbrankový náskok si nesl i do třetí třetiny.

Tu zahájil prohřešek Michala Petiry, po jehož zákroku sudí odpískali trestné střílení, z něhož Letce vrátil do hry Jan Hlaváč – 1:3. Domácí ožili, soustředěná hra Dvora je ale do dalších příležitostí nepouštěla a co prošlo, to zkontroloval pozorný Jarda Brázdil.

V polovině 52. minuty nám navíc nabídl čtvrtou přesilovou hru domácí Půlpán a v těch to tentokrát Rodosu lepilo jako v závěru základní části. Uběhlo pouhých 16 vteřin a po parádní přihrávce Jirky Půhoného se podruhé v zápase prosadil Michal Petira. Kolik gólů už nám v této sezoně spolupráce této dvojice přinesla – no to už si spočítejte sami.

Jen pár vteřin po čtvrté dvorské trefě dostali domácí jedinečnou příležitost k návratu do zápasu. Bez osmnácti vteřin dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Tu kouč Jaroslav Nedvěd vylepšil o power-play a to asi neměl dělat. Při hře tří proti šesti totiž trefil opuštěnou klec Jirka Půhoný a o výhře Rodosu bylo jasno definitivně.

V oslabení pak Půhas stihl ještě jednu trefu, když do poloodkryté branky zůročil nádhernou až exhibiční přihrávku zadovkou, a s bilancí dvou branek a tří gólových asistencí se stal hlavním hrdinou povedeného zápasu.

Dvoráci nejvyšší výhrou v play off učinili výrazný krok k vítězství v soutěži, jak ale všichni dobře víme, poslední krůček bývá nejtěžší. Už proto je potřeba, abychom v sobotu od 18 hodin společně na našem zimáku vytvořili zelenožluté peklo a dopomohli Rodosu ke čtvrtému vítězství v sérii!

Fakta – branky a nahrávky: 42. Hlaváč z trestného střílení – 20. Petira (Dušek, Půhoný), 25. Bláha (Dušek, Půhoný), 31. Bláha (Jan Dvořák), 52. Petira (Půhoný), 54. Půhoný, 57. Půhoný (Dušek). Rozhodčí: Hlinka, Valda – Toman, Janíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 550 (vtipně podle hokej.cz). Třetiny: 0:1, 0:2, 1:3. Stav série: 2:3.

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Potěchin, Straka, Hanuš, T. Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala – Kellerstein, Turek, D. Řepík – Kropáček, Staněk, Arnošt – J. Hlaváč, Hozák, Hrala – Smola, Kastner, A. Půlpán – Hasil. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Muška, Vašíček, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Luštinec – Půhoný, Havlas, Dušek – Jan Dvořák, Bláha, Kučera.

Zbylé finálové série II. ligy – skupina JIH: Tábor – Příbram 3:0 (3321 diváků), konečný stav série: 4:1. Skupina VÝCHOD: Nový Jičín – Opava, konečný stav série: 4:0.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Stejně jako v úterý jsme odehráli výborný zápas. Tentokrát jsme ale byli odměněni vstřelenými góly a hlavně vítězstvím. Kluci hráli od první do poslední minuty zodpovědně, dodržovali vše, co si v kabině řekli a za výkon zaslouží pochvalu. Utkání nám vyšlo dokonale. Spolehlivý výkon podal gólman Brázdil, vynikající byli jako vždy naši příznivci a celkově to byl od všech bojovný výkon. Nyní vedeme v sérii 3:2, ale nejtěžší bude učinit poslední krok. Věřím, že v sobotu bude naše hala plná a společně dovedeme duel k vytouženému konci už kvůli majiteli klubu, který bohužel naše zápasy může sledovat pouze na dálku.“