Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Úřady

Zlatý erb získaly v roce 2022 v Královéhradeckém kraji Borovnice a Dvůr Králové nad Labem. Zúčastnilo se 15 obcí

Redakce / 5.05.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Obec Borovnice se vrátila do soutěže po 10 letech, město Dvůr Králové se na stupních vítězů objevuje v posledních 3 letech pravidelně.
Také letos proběhlo krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí. V Královéhradeckém kraji je 445 obcí, z toho 48 měst a 12 městysů. Jen 15 jich letos přihlásilo svoje webové prezentace do soutěže. 

Letošní 24. ročník se pořadatelé rozhodli výrazně inovovat a zjednodušit hodnotící kritéria v krajských kolech s důrazem na informační hodnotu pro občany a návštěvníky města či obce.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích nejlepší webová stránky města a nejlepší webová stránka obce, ale inovativní elektronické služby budou hodnocené až v celostátním kole. Ta bude také udělena Cena za nejlepší turistickou prezentaci, kde mimo měst a obcí mohou soutěžit i kraje a organizace turistického managementu. 

Města

Nové Město nad Metují a Nový Bydžov si obhájily stupně vítězů měst již z loňského roku, ale vítěznou štafetu převzal po Novém Městě nad Metují letos zkušený Dvůr Králové nad Labem. Nový Bydžov stál na stupních vítězů za samotný web i v předchozích 2 letech, letos si však odnáší stříbro poté, co poslední dva roky zůstával na 3. místě. Letos bronzové stránky Nového Města nad Metují zhodnotili porotci jakožto nejdůvěryhodnější mezi všemi soutěžícími. U Dvora Králové porotci ocenili výborně zpracované elektronické služby členěné do přehledných dlaždic. Web dle nich dobře vypadá a funguje i na mobilu. Výborné elektronické služby nabízí také Nový Bydžov, porotcům ale scházelo lepší upřesnění polohy města i jeho úřadu.  


Obce

První tři příčky v kategorii obcí obsadily Borovnice u Staré Paky, Mokré a Nepolisy, které také nejsou nováčky. Borovnice vyhrála díky velmi dobré informovanosti občanů i návštěvníků. Nepatrně hůře dopadlo Mokré na Rychnovsku kvůli složitějšímu hledání usnesení. Nicméně si Mokré oproti loňsku polepšilo o jednu příčku. Nepolisy pak poskytují nejlepší elektronické služby.


„Kvalita oceněných webů je velice vyrovnaná, což dokazuje, že samosprávy věnují této oblasti velkou pozornost a neustále zvyšují úroveň poskytovaných elektronických služeb. Za velice důležitou považuji především přehlednost a snadnou dostupnost hledaných informací,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která dnes předala ocenění jménem Královéhradeckého kraje.

„Uživatelé navštěvují weby měst a obcí především kvůli důvěryhodnosti poskytovaných údajů. V dnešní době často čelíme záplavě informací, které jsou nepřesné, zkreslené či dokonce úmyslně lživé. Nejen v komunitě IT expertů se říká, že data se stávají nejcennější komoditou tohoto století, a proto je nesmírně důležité, aby především veřejné instituce poskytovali co nejvíce objektivních a konkrétních informací,“ doplňuje hejtman Martin Červíček. 

Vítězové jednotlivých kategorií budou Královéhradecký kraj reprezentovat v celostátním finále, jehož vítěze vyhlásí 16. května na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové.


Výsledky 2022

Města

 1. Dvůr Králové nad Labem
 2. Nový Bydžov
 3. Nové Město nad Metují

Obce

 1. Borovnice
 2. Mokré
 3. Nepolisy

Vítězové předchozích ročníků

V Královéhradeckém kraji soutěžilo v roce 2021 celkem 33 projektů, nejvíce jich bylo přihlášeno v kategorii obce. 

Města

 1. Nové Město Nad Metují
 2. Dobruška
 3. Nový Bydžov

Obce

 1. Vlkov
 2. Lovčice
 3. Mokré

Elektronické služby

 1. Hradec Králové: Chatbot – elektronický asistent
 2. Dvůr Králové: Mapa strategických projektů v rámci Mapového portálu GIS
 3. Česká Skalice: Hlášení závad

V roce 2020 to bylo 26 projektů, nejvíce jich bylo přihlášeno v kategorii města. 

Města

 1. Hradec Králové
 2. Dobruška
 3. Nový Bydžov

Obce

 1. Lovčice
 2. Mladé Buky
 3. Nepolisy

Elektronické služby

 1. Dvůr Králové nad Labem: mapový portál GIS 
 2. Hradec Králové: Portál občana
 3. Vlkov: Mobilní aplikace (AndroidiPhone)

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, zlatyerbcz 
Vaše komentáře
Radost, 5.05.2022 17:58, Reagovat
Borovnice se samou radostí přestěhovala blíže ke Staré Pace!

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 593x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí