Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Úřady

Přesně specifikovaná pomoc míří opět z kraje na Ukrajinu

Redakce / 5.05.2022, Dvůr Králové nad Labem
Válečný konflikt na Ukrajině neskončil, Královéhradecký kraj poslal na Ukrajinu další humanitární pomoc v hodnotě půl milionu korun, město Dvůr Králové materiální sbírku ukončuje.

Partnerství i v období války


Věcný dar v hodnotě převyšující půl milionu korun poskytne Královéhradecký kraj Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Tam se v současnosti nacházejí statisíce uprchlíků z válkou zasažených částí země. Kraj nakoupil 14 elektrocentrál, 25 praček, 25 mikrovlnných trub a 25 rychlovarných konvic, které nyní míří přímo na Ukrajinu.

Příjemcem daru je Zakarpatská oblastní rada, s níž má kraj od roku 2017 smlouvu o spolupráci a která požádala o tuto přesně specifikovanou pomoc.
"Na nevelkém území se tam starají o obdobný počet uprchlíků jako celá Česká republika. Vedení kraje tento záměr podpořilo,“ říká hejtman Martin Červíček. Již dřív poslalo na Ukrajinu materiální pomoc ve výši 1,5 miliony korun. 

Pomoc z menších měst


Naopak končí materiální sbírka na pomoc obyvatelům válkou zasažené Ukrajiny, kterou organizovalo město Dvůr Králové nad Labem v prostorách městského úřadu od konce února.
Na úřadě sice skončí v pátek 6. května 2022, ale ve městě mohou lidé dále darovat věci do humanitární sbírky Oblastní charity Dvůr Králové v prostorách kostela Husova sboru v Legionářské ulici. 
Město má také založenou veřejnou sbírku na podporu ukrajinských uprchlíků přicházejících na území ORP Dvůr Králové nad Labem, občané mohou přispívat na pomoc Ukrajině přes transparentní účet nebo do pokladničky na pokladně městského úřadu. 
Humanitární pomoc pro Ukrajinu si ze Dvora Králové postupně přebírali zástupci Asociace pro evropský rozvoj Karpatského regionu, kteří pomoc shromažďují v Hradci Králové. Tam je pomoc přeložena do velkých kamionů a následně putuje na Ukrajinu do Zakarpatské oblasti, kde je distribuována potřebným. Ukrajinským partnerem města Dvůr Králové je Buštynská hromada. Její zástupce navštívil Dvůr Králové v první polovině dubna. 
Humanitární sbírka byla a zároveň stále je dostupná v prostorech charity i pro Ukrajince, kteří se po začátku válečného konfliktu usídlili ve Dvoře Králové  - ať už na ubytovně SPOŠ nebo v bytech soukromníků či města.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 152x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí