Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Úřady

Oldřich Schejbal povede Muzeum Náchodska

Redakce / 23.02.2022
Od 1. května bude novým ředitelem Muzea Náchodska Oldřich Schejbal, který v současnosti působí v Národním památkovém ústavu jako vedoucí oddělení péče o archeologické nálezy, dříve pracoval také jako konzervátor-restaurátor v Slezském zemském muzeu v Opavě.

„Výběrová komise se shodla na tom, že Oldřich Schejbal splňuje všechny požadavky na funkci ředitele Muzea Náchodska. V osobním pohovoru i na základě předložené koncepce pan Schejbal prokázal potřebné předpoklady pro řízení naší příspěvkové organizace. Věřím, že pod jeho vedením se bude Muzeum Náchodska rozvíjet správným směrem,“ uvedla náměstkyně pro kulturu Martina Berdychová.

Výběrové řízení na nového ředitele Muzea Náchodska rada kraje vypsala 15. listopadu 2021 poté, co odvolala po 3,5 letech z funkce ředitele Sixtuse Bolom-Kotari. Jako důvod radní uvedli špatnou komunikaci při opravách pevnosti Dobrošov, který spadá pod náchodské muzeum. „Po dohodě jsme se rozhodli odvolat pana Bolom-Kotariho z pozice ředitele Muzea Náchodska, a to na základě nespokojenosti s jeho prací ve vedoucí funkci krajské příspěvkové organizace. Jedním z problémů byla především špatná spolupráce na velkých krajských investičních projektech, jako je například právě probíhající revitalizace pevnosti Dobrošov, kterou Muzeum Náchodska spravuje,“ uvedla Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana. 

Dnes již bývalý ředitel viděl za odvoláním spor se starostou města Náchod o dům na náměstí. Náchod podle něj usiloval opakovaně o vrácení staré radnice pro účely umístění části svého úřadu. Muzeum má však v budově ředitelství a depozitář, je v dlouhodobém pronájmu a kraj zaplatil za jeho úpravy.

Přihlášku na post ředitele podali dva uchazeči, kteří se 15. února zúčastnili konkurzního řízení.  


Muzeum Náchodska je příspěvková organizace Královéhradeckého kraje. Muzeum v současné době spravuje šest expozic. Stálou expozici má v Broučkově domě v Náchodě, spravuje pevnost Dobrošov, Jiráskův rodný domek a Muzeum Aloise Jiráska v Hronově, Muzeum města Police nad Metují v benediktinském klášteře v Polici nad Metují a také starou barokní roubenou školu. Vedle toho v Náchodě provozuje také výstavní síň. Jednotlivá města přispívají na jeho provoz.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: Muzeum Náchodska 
 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 308x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)

Ortoptista (Léčebna zrakových vad)


Kalendář akcí