Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Úřady

Obec Vítězná hledá provozovatele zavedené obecní restaurace a ubytovny Sportcentrum Vítězná

Redakce / 17.01.2018, Vítězná
Obec Vítězná se po ročním provozu, kdy sama byla provozovatelem obecní hospody, rozhodla znovu zveřejnit záměr pronájmu tohoto zařízení včetně přilehlé ubytovny. Důvody a detaily záměru čtěte dále v článku.
 

Jak sám popisuje tento krok starosta Petr Hrubý, důvodů k vypsání záměru pronajmout Sportcentrum Vítězná je několik a rozhodně mezi ně nepatří ztrátovost podniku. Před rokem byla ukončena smlouva s bývalým nájemcem  - bylo to v době zavádění EET a dalších tlaků na provozovatele obdobných zařízení.
"Nechtěli jsme však hospodu nechat několik měsíců zavřenou, abychom neztratili štamgasty. Sami jsme se chtěli přesvědčit, že provozovat tuto hospodu v naší obci lze. A v tu dobu jiný zájemce nebyl." 

Nyní je situace opět trochu jiná. Obec hospodu dobrovolně provozuje, ale situace v pohostinství se nyní ustálila. "Zjistili jsme, že je hospoda samofinancovatelná (byť nyní nepodléhá režimu EET), ale nám  - obci jako provozovateli a zaměstnavateli - neumožňuje maximální využití. Pokud je totiž obec provozovatelem, musí si na obsluhu hospody zřídit zaměstnance a jemu platit veškeré náklady, přesčasy a další a další s tím spojené náklady. To vše provoz limituje a v tomto případě neumožňuje zvyšování kvality a služeb, protože zaměstnanec není nikdy dost motivován k vyšším výkonům. Proto jsme se rozhodli umožnit případnému zájemci převzít rozběhnutý provoz hospody i ubytovny tak, aby mohl zapojit svůj čas, chuť i kreativitu pro další měsíce a věřím i roky tak, jak tomu před pár lety bylo v době, kdy se hospodě dostávalo velké popularity i v přilehlém okolí", doplňuje starosta. 

Obec Vítězná patří mezi aktivní obce, která pořádá ročně několik akcí pro širokou veřejnost, které mají regionální charakter. 
Navíc restaurace i ubytovna se nacházejí v turisticky atraktivní oblasti - kousek od osady Hájemství s naučnými stezkami (Lesy ČR) a lesů, ideálních k houbaření, i procházkám k místním skalnatým útvarům (Buddhovy kameny, Karolinina vyhlídka apod.). Doslova za humny - pod kopcem - je také velmi populární Přehrada Les Království. Obec křižuje i několik cyklostezek a je tedy oblíbeným místem pro cyklisty. Unikátní je také křížová cesta kolem kostela v Huntířově (součástí obce Vítězná), který je zasazen přímo do lesa. Pro někoho může být zajímavostí také místní větrná elektrárna. 

 

OBEC VÍTĚZNÁ

Vítězná 123, PSČ 544 62 Vítězná dále též „obec“ a rovněž „pronajímatel“

zveřejňuje záměr

Pronajmout restauraci, byt a ubytovnu ve „SPORTCENTRU VÍTĚZNÁ“


Zájemci mohou do 12. 2. 2018 do 12:00 hodin předložit své písemné nabídky v zalepených obálkách.
Nabídky lze podávat osobně v sídle obce Vítězná, Vítězná 123, 544 62 Vítězná, a to v pracovních dnech od 8:00 hodin do 14:00 hodin nebo doporučeně poštou na adresu zadavatele.
Obálka bude zřetelně označena zkráceným názvem veřejné zakázky, tj. „Pronájem restaurace, bytu a ubytovny ve „SPORTCENTRU VÍTĚZNÁ“ a nápisem „NEOTVÍRAT“, a na uzavření opatřena razítkem – přelepkou s podpisem uchazeče.

Otevírání obálek proběhne dne 12. 2. 2018 ve 13:00 h v zasedací místnosti OÚ Vítězná. Otevírání obálek je veřejné! Hodnocení nabídek proběhne následně a všichni uchazeči budou o výsledcích hodnocení vyrozuměni do 10 dnů po skončení hodnocení.

Bližší informace budou poskytnuty při prohlídce objektu, která se koná dne 26. 1. 2018 od 10 hodin se srazem zájemců před budovou sportcentra.
Celý dokument záměru s veškerými informacemi je ke stáhnutí zde.

Pronajímatel obec Vítězná je mimo jiné vlastníkem víceúčelového komplexního zařízení a to budovy č.p.13, 14 "SPORTCENTRUM" na stavebních parcelách č. 24, 398, 353/1 a vlastníkem pozemkových parcel č. 2071, 2072, 2073, 166, 150/4 a 150/3 vše v obci Vítězná katastrální území Kocléřov.

Sportcentrum obsahuje:

1/ tělocvičnu a saunu,

2/ turistickou ubytovnu 18 lůžek,

3/ byt 2 + 1 s příslušenstvím,

4/ restauraci s kapacitou 35 míst,

5/ školní jídelnu s kuchyní (provoz hradí Základní a Mateřská škola Vítězná).

Objekt je vytápěn kapalným plynem ze zásobníků samostatné podružné měření) a elektrickou energií. V přístavbě restaurace je vystavěn komín a je zde umožněno vytápět restauraci i zdrojem na pevná paliva.

Objekt byl dostavěn v roce 2001, kolaudován v lednu 2002. Současný provoz se ukončuje ke dni 28. 2. 2018


 

Související články
Ve Vítězné otevřeli opravenou obecní hospůdku. Ze zoufalství.
V obci Vítězná na Královédvorsku se začal stavět 3 km dlouhý chodník do centra obce

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2228x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí