Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Úřady

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bude v hradeckém Aldisu

Redakce / 1.03.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Kongresové centrum v Hradci Králové poskytne zázemí a útočiště uprchlíkům v Královéhradeckém kraji. Královéhradecký kraj zde zřídí Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině ve spolupráci se složkami IZS a dalšími organizacemi.
V provozu bude nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a sloužit bude primárně k příjmu a pomoci uprchlíkům z válkou zasažené Ukrajiny.

„Předpokládali jsme spuštění Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině od 1. března v hradeckém kongresovém centru Aldis. V tuto chvíli ale ještě probíhají organizační přípravy a řešení technických problémů a teprve zítra padne definitivní rozhodnutí, kdy centrum uvedeme do provozu. V našem zájmu je, aby to bylo co možná nejdříve

Aktuálně prvotní kontakt pro uprchlíky zprostředkovává regionální pracoviště Odboru azylové a migrační politiky se sídlem na Ulrichově náměstí v Hradci Králové,“ uvedl po jednání bezpečnostní rady kraje hejtman Martin Červíček.

Centrum bude mít na starost registraci a veškerou prvotní administrativu při příchodu ukrajinských uprchlíků do Královéhradeckého kraje. Jedná se například o sjednání zdravotního pojištění, potřebných dokladů a podobně. Zároveň centrum zajistí jejich umístění do dočasného ubytování.

Do zajištění systému přijetí a dalšího pobytu uprchlíků jsou zapojeny složky IZS, Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR (OAMP), Všeobecná zdravotní pojišťovna i dobrovolníci z řad českých občanů.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: aldis.cz 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 432x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)

Ortoptista (Léčebna zrakových vad)


Kalendář akcí