Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Sociální služby

Kulový blesk v Domově důchodců: 27 klientů bude dočasně kvůli stavebním pracem v jiných prostorách

Redakce / 12.02.2022, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Na začátku února se všechno točilo v Domově důchodců kolem stěhování uživatelů do „azylu“ v místním zařízení Celop (do 31. 1. 2022 Vividus East).

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 11.2.2022

Přípravy začaly již minulý týden, kdy jsme všem 27 uživatelům pomalu balili jejich věci a postupně je převáželi do nových prostor. 

Snažili jsme se pro každého přizpůsobit pokoj tak, aby co nejvíce odpovídal tomu, na co byl u nás uživatel zvyklý. Museli jsme myslet na všechno, nejvíce se asi řešilo uspořádání postelí, nábytku a umístění televizí na pokojích. 

Samotné stěhování uživatelů bylo rozděleno do 3 etap na tři dny od 7. - 9. února 2022. 
Akce s pracovním názvem „Kulový blesk“ se tak mohla rozběhnout. 
Převážení uživatelů probíhalo hladce. Jedna parta zaměstnanců připravovala uživatele v Domově, druhá je vítala v nových, dočasných prostorách. Celé dění neuteklo ani reportérovi Českého rozhlasu Hradec Králové Václavu Plecháčkovi, který o celé akci natočil reportáž. 
Následně bylo nutné ještě přemístit některé uživatele i v rámci Domova, abychom tak uvolnili prostory, které se budou rekonstruovat v první etapě

Poté ještě volné pokoje vystěhovat, aby nic nebránilo stavebním pracím. I toto jsme během výše uvedených dnů zvládli, i když vše bylo dost náročné. 

Velké poděkování patří především našim uživatelům za toleranci a trpělivost. Další obrovské díky všem zaměstnancům, kteří se na stěhování, koordinaci činností a zajištění všeho potřebného podílí. Velmi děkujeme Městu Dvůr Králové nad Labem, které nám poskytlo prostory pro uskladnění lůžek. Díky patří i firmě PKP Jaroslav Pavelka, která nám se stěhováním lůžek a skříní pomohla.
 
Společnosti Celop děkujeme za vynikající spolupráci a snahu okamžitě řešit vše ke spokojenosti našich obyvatel.

Aktuálně tedy poskytujeme péči na dvou pracovištích, podmínky pro návštěvy zůstávají zatím stejné a beze změn jako doposud pro obě „pobočky“. 

Pevně věříme, že si vše sedne a celý rok zvládneme. 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 358x