Ve Dvoře Králové nad Labem se podařilo uskutečnit další z milých akcí projektu „Pošli radost dál“, na kterém spolupracovalo středisko Diakonie ČCE a také MAS Královédvorsko.
Vše začalo 5. srpna, kdy do Diakonie přišli dobrovolníci, aby společně s klienty připravili bramboráky. Atmosféra byla veselá a právě tehdy padlo rozhodnutí poslat radost ještě o krok dál.
Následovalo pečení sušenek, chystání balíčků a především přemýšlení, komu udělat radost tentokrát. Výsledek stál za to – balíčky putovaly k těm, kteří ve městě denně odvádějí záslužnou práci.
Radost tak zamířila:
k hasičům HZS Královéhradeckého kraje ve Dvoře Králové,
k pracovníkům Technických služeb města,
k řidičům Dopravní zdravotní služby Liptrans,
a také ke strážníkům Městské policie Dvůr Králové nad Labem.
„Všem patří velké poděkování za jejich každodenní pomoc a nasazení,“ uvedli zástupci Diakonie.
Poděkování si zaslouží také klienti a pracovníci střediska Diakonie ČCE ve Dvoře Králové, kteří se s chutí pustili do příprav a dali celé akci tu pravou přidanou hodnotu – radost dělanou s láskou.
👉 Podívejte se na video z návštěvy u hasičů
FOTOGALERIE - Diakonie poslala radost dál - podívejte se na video z návštěvy u hasičl
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.