Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Vláda přijela v pondělí do Jaroměře. Kromě D11 a D35 se řešil i Josefov

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Redakce / 13.04.2018
V pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Mezi vytipovaná místa návštěvy v regionu patřila i Jaroměř včetně Josefova a také Hořice. U vykopávek u Trotiny ministr Ťok přítomné ujistil, že že ministerstvo na úsek D11 ze Smiřic do Jaroměře získalo stavební povolení a 15. května se bude předávat staveniště zhotoviteli.
 

Archeology vystřídají na D11 bagry v květnu

V polích nedaleko Trotiny, kudy povede dálnice D11, nyní dokončují výzkum archeologové. V úterý 15. května se bude staveniště předávat zhotoviteli. Ve výběrovém řízení na výstavbu úseku dálnice Smiřice - Jaroměř zvítězilo sdružení firem vedené společností PORR, které nabídlo částku 1 497 742 031,89 Kč se zárukou 120 měsíců. Ředitelství silnic a dálnic ohodnotilo původně zakázku D11 v úseku Smiřice - Jaroměř na 2,413 mld. Kč (bez DPH). ŘSD by tak mělo oproti svým původním výpočtům ušetřit téměř 1 mld. Kč. Nejvýhodnější nabídku posoudila a doporučila hodnotící komise, kterou jmenovala vláda ČR. Poslední úsek před Jaroměří je dlouhý 7,39 km s plochou vozovek 166 000 m2 a 97 staveními objekty. 

Kniha přání a stížností pro Babiše„Prezentace vložená do Knihy přání a stížností pojmenovává problémy celostátního, tedy i krajského charakteru, i s návrhy dalšího postupu. Část záležitostí dokážeme zvládnout i na regionální úrovni, ale otázky například financování učitelů nebo stárnoucích pediatrů na kraji vyřešit nedokážeme. To jsou úkoly státu. Byl bych rád, kdybychom měli ve vládě partnera, který vyslyší naše návrhy a připomínky. Ať už bude ministrem kdokoliv, problém v jeho gesci zůstane stále stejný a prostě nezmizí,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. 

Optimalizace školství a její výjimečnosti - hořická sochařská škola

Členové vlády navštívili Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích. Škola se potýká s finančními problémy, které způsobuje nedostatek žáků. Jak řekl hejtman Štěpán,  takto specifické školy jsou výjimečné a nikdy nebudou produkovat kvanta žáků ročně. Bohužel tak potřebují systémovou podporu specializovaných vzdělávacích zařízení, které budou vychovávat menší, leč velmi potřebnou skupinu odborníků. To se týká například restaurátorů nebo geotechniků. 

Hospitál v Josefově - smělý nápad vedení města

V jaroměřské místní části Josefov vyslechl premiér Babiš a část jeho ministrů smělý nápad vedení města částečně navrátit chátrající objekt bývalé vojenské nemocnice v Josefově svému původnímu účelu. Podle předsedy Osadního výboru Josefov Milana Libicha by se prostory mohly změnit na pečovatelský dům o osamělé nebo nemocné či jinak poznamenané bývalé státní zaměstnance – vojáky, policisty, zdravotníky, hasiče, o něž by tu pečovali členové řádu svatého Lazara. 

V Josefově se však našel i člověk - místní sochař Petr Novák, který dával panu Babišovi svoji přítomností na koni najevo, že jako bývalý člen Stb nemá v demokratické zemi zastávat funkci premiéra. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: KHK, seznamzpravy.cz, kralovedvorsko.cz

 

Související články
Úsek D11 Jaroměř - Smiřice již zná zhotovitele. Čeká se na povolení a archeology
Ministr Ťok chce otevřít další úsek D11 o délce 23 km do 3 let, zamítl rozklad pana Kučery

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 785x
 
 
 
Zpět