| REGIONY | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování | ![]() |
Starosta města Jaroměř Josef Horáček nám 9. září potvrdil, že město Jaroměř již společně s Královéhradeckým krajem spolupracuje na získání zmíněné dotace, která byl měla být využita na revitalizaci tzv. Čtvercových kasáren – tedy největší budovy v Josefově. "Měl by zde vzniknout centrální depozitář Královéhradeckého kraje a také expoziční prostory, které by pomohly zatraktivnit Josefov a podpořit cestovní ruch v místě. Z tohoto důvodu byla při MMR ČR zřízena pracovní skupina složená ze zástupců MMR, KHK a města Jaroměř," popsal rozsah revitalizace Horáček.
Realizace projektu bude mít obrovský význam pro město Jaroměř a zejména pro samotný Josefov jak z hlediska rozvoje turistického ruchu, tak související ekonomiky města. "Samozřejmě věříme i v to, že by obnova části Josefova mohla spustit multiplikační efekt, tedy že by mohla přivést do města další soukromé investory a i s jejich pomocí bychom mohli dále pokračovat s revitalizací této obrovské a významné památky," uvedl starosta Jaroměře pro portál Jaromersko.cz.
| Vaše komentáře |