Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

"Osázené betonové květináče zpříjemní pobyt na náměstí, dejte jim čas," hájí svoji aktivitu iniciátorky adopce betonových květináčů

Redakce / 8.06.2021, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Brutální betonové květináče na náměstí TGM, které byly dnes ráno umístěny a vzápětí osázeny v blízkosti šachového stolku, vzbudily bouřlivou diskusi. Iniciátoři jejich adopce si však uvědomují a všude zmiňují, že se jedná o dočasnou instalaci.

FOTOGALERIE - Adopce květináčů - červen 2021

„Nejsme také spokojení s podobou květináčů, které osazujeme našimi květinami, ale tohle je už skutečně mezní řešení toho, o co se u snažíme několik let: přinést na náměstí více zeleně”, obhajuje svůj nápad Romana Bašová, jedna ze 3 iniciátorek adopce květináčů v rámci Adopce zeleně. 

“Za 3-4 týdny by již květiny a zasázené rostliny měly být tak vzrostlé, že brutální betonový květináč nebude téměř vidět”, vysvětluje Líba Vonková, další z osvojitelek květináče. Dle jejich slov je to odpověď na potřeby lidí, kterým na náměstí schází stín a zeleň. 

“Velký dík patří pracovníkům technických služeb, kteří květináče, dlouho odstavené v depozitu, očistili tak, že vypadají jako nové. Ani jsem nevěřila, že můžou takto hezky vypadat. Stejný dík patří i pracovníkům, kteří květináče na místo určení dovezli a trpělivě s nimi popojížděli, než nám jejich umístění přišlo dokonalé”, doplnila Dana Bohutínská, osvojitelka třetího umístěného květináče. 

Autorem návrhu skladby rostlin je Linda Harwot, která v rámci projektu Rozkvetlé Královédvorsko pomáhá místním fyzickým i právnickým osobám a institucím s osázením veřejného prostoru a která v následujícím videu vysvětlí, proč vybrala k výsadbě dané květiny. 

“Oslovili jsme architekty, dle jejichž návrhu se náměstí před 10 lety začalo rekonstruovat a dočasné květináčů na náměstí nám schválili. Dále budeme iniciovat schůzku s nimi a vedením města tak, aby se našla společná cesta k doplnění současného mobiliáře o moderní květináče”, dodala Linda Harwot.

Kateřina Sekyrková

Spolek pro Dvorek


Další články Spolek pro Dvorek

Související články
Brutální květináče ve Dvoře Králové se dočkají adopce zeleně
Vaše komentáře

Přečteno 489x
 
Hodnocení článku: