Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Město Náchod koupilo zchátralé lázně v obci Běloves

Redakce / 22.11.2021, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Město Náchod zaplatí za běloveský areál 40 mil. Kč. Investiční plány současnému majiteli, dle slov představenstva firmy, zhatila epidemiologická situace.
"Právě jsme schválili nákup areálu lázní Běloves o rozloze 2,5 ha do majetku města Náchoda. Po mnoha letech komplikovaných vlastnických vztahů, budeme mít konečně možnost rozhodovat o dalším rozvoji tohoto území a vrátit do Bělovse lesk a slávu lázeňství," sdělil 15. listopadu 2021 na svém facebookovém profilu Jan Birke, starosta města Náchoda.
 
Nabídku na odkup od současných majitelů - od společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s.  - město dostalo již v březnu, kdy se tato možnost probírala i na zasedání zastupitelstva. Pozemky mají celkovou rozlohu 25 178 m2. Starosta hodnotí tento nákup jako přelomový: do budoucna tak bude moci město samo rozhodovat o dalším rozvoji areálu. 
Tím úplně prvním krokem, který v areálu plánujeme, je obnova veřejného lázeňského parku v řádu milionů korun, kterou zahájíme již v příštím roce," dodal starosta Jan Birke.

Částka za areál bude uhrazena prodávajícímu začátkem příštího roku 2022.

Areál naposledy lázeňské hosty zažil v roce 1996. Od té doby areál chátrá nejen díky počasí, stáří, ale zejména díky sporům o majetek, tahanicím lázní a zřídel o vodu. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Jan Birke, prazdnedomy.cz, město Náchod
Foto: město Náchod

 
Vaše komentáře

Přečteno 459x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí