Město Náchod koupilo zchátralé lázně v obci Běloves
Redakce / 22.11.2021, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Město Náchod zaplatí za běloveský areál 40 mil. Kč. Investiční plány současnému majiteli, dle slov představenstva firmy, zhatila epidemiologická situace.
"Právě jsme schválili nákup areálu lázní Běloves o rozloze 2,5 ha do majetku města Náchoda. Po mnoha letech komplikovaných vlastnických vztahů, budeme mít konečně možnost rozhodovat o dalším rozvoji tohoto území a vrátit do Bělovse lesk a slávu lázeňství," sdělil 15. listopadu 2021 na svém facebookovém profilu Jan Birke, starosta města Náchoda.
Nabídku na odkup od současných majitelů - od společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s. - město dostalo již v březnu, kdy se tato možnost probírala i na zasedání zastupitelstva. Pozemky mají celkovou rozlohu 25 178 m2. Starosta hodnotí tento nákup jako přelomový: do budoucna tak bude moci město samo rozhodovat o dalším rozvoji areálu.
„Tím úplně prvním krokem, který v areálu plánujeme, je obnova veřejného lázeňského parku v řádu milionů korun, kterou zahájíme již v příštím roce," dodal starosta Jan Birke.
Částka za areál bude uhrazena prodávajícímu začátkem příštího roku 2022.
Areál naposledy lázeňské hosty zažil v roce 1996. Od té doby areál chátrá nejen díky počasí, stáří, ale zejména díky sporům o majetek, tahanicím lázní a zřídel o vodu.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Jan Birke, prazdnedomy.cz, město Náchod
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.