Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Lávka pro pěší v České Skalici, spojující město s Babiččiným údolím, je do Velikonoc zavřená

Redakce / 12.03.2018
Práce na opravě lávky pro pěší v Podskalní ulici, kteoru prochází mísntí lidé i turisté směřující na druhou stranu Babiččina údolí, už začaly. Ve dnech 13. až 31. března 2018 bude lávka zcela uzavřená.
 

Dřevěná lávka v Podskalní ulici má poškozenou vazbu. Budou se opravovat nosníky, které se budou zřejmě muset vyměnit. Opravu čekají také obě paty lávky (na jejich poškození se přišlo až při nedávné kontrole), odkud v minulém týdnu firma "vydolovala" několik velkých kamenů. 
Lávka bude zcela uzavřená od zítřka do konce března, ale práce budou trvat do konce června, jen lávka bude do té doby částečně průchozí. Je třeba však respektovat značení a pokyny pracovníků vybrané firmy.
Změnu v původním harmonogramu prací umožnilo příznivé počasí a snaha o zprovoznění lávky pro veřejnost po dobu velikonočních svátků. 

Pěší i cyklisté tak mohou k přesunu z České Skalice do údolí využít cyklostezku 4018 nebo žlutou turistickou značku vedoucí přes okraj České Skalice ke křižovatce se zmíněnou cyklostezkou.

Nejbližší akce v České Skalici a Ratibořicích: 


VYNÁŠENÍ ZIMY

18.03.2018 do 14.00

Na Smrtnou neděli dopoledne budou děvčata z folklorního souboru Barunka obcházet s lítem obyvatele České Skalice s přáním hezkého jara a s koledou. Odpoledne ve 14 hodin vyjde průvod v čele s Mořenou - Zimou z Husova náměstí. Pokud bude hezké počasí, půjde průvod bažantnicí do Ratibořic k Viktorčině splavu, kde bude Mořena odstrojena a utopena v řece Úpě (po cestě se mohou k průvodu přidat další zájemci, u zámku přibližně v 15 hodin). V případě nepříznivého počasí utopíme Zimu u maloskalické tvrze u Muzea Boženy Němcové v České Skalici.


KERAMIKA V ZÁMECKÉM SKLEPENÍ ANEB MÁME RÁDI ZVÍŘATA

30.03.2018 - 02.04.2018 10.00 - 16.00 na zámku v Ratibořicích

V čase Velikonoc na samém začátku turistické sezóny 2018 v Ratibořicích vás zveme k návštěvě dvanáctého ročníku prodejní výstavy užitkové a dekorativní keramiky z dílny Petry Bláhové. Tu opět doplní textilní dekorace Lýdie Mrázové-Birkeové, drátované objekty Kateřiny Smutné, háčkované hračky Petry a Dity Štarmanových, předměty pletené z pedigu Petry Kopecké, řezby Terezy Komárkové, skleněné figurky Zdeňky Štrohalmové, řezbářské práce Vítězslava Franka, originální keramické šperky Martiny Šimčíkové a objekty pletené z proutí Zdeňky Novotné. Jednotné vstupné 20 Kč. Děti do 15 let zdarma. Vstupenky na prohlídku zámeckých interiérů se prodávají za běžné vstupné.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Česká Skalice 
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 250x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí