Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Lanžov se zapojil do soutěže Vesnice roku 2022

Redakce / 23.06.2022
Letos jsme se jako obec přihlásili vůbec poprvé do soutěže „Vesnice roku“. Plánování začalo již v lednu, kdy jsme společně s místostarostkou připravovali koncept celého představení a následně postupně přistupovali k realizaci.


Na celé představení obce byly přesně dvě hodiny. Za tento čas, který jsme na minutu dodrželi, u nás komise mohla zhlédnout prostory obecního úřadu a obecní knihovny a dozvědět se možnosti jaké knihovna nabízí.

Dále zavítali do mateřské školy, kde je děti přivítaly písničkami a zábavnými vtipy, které se naučily.

Následně jsme se přesunuli do společenské místnosti obce, kde na hosty čekal celkový výklad o fungování obce, včetně její historie, kterou přednesl pan Josef Andrle. Při posezení bylo hostům nabídnuto občerstvení v podobě ovoce, jednohubek a muffinů od místní cukrářky.

Na další zastávce v podobě hasičské zbrojnice nás přivítali zástupci sboru dobrovolných hasičů a přiblížili nám fungování sboru včetně ukázky historické stříkačky.

Nakonec jsem naše hosty provedli prostory kempu, kde jsme jim představili fungování vodní nádrže a mohli si prohlédnout nové chatky.

Tak jak nám kladla nová podmínka soutěže, prohlídka musela skončit tam, kde začala. Proto závěrečnou zastávkou byl opět obecní úřad, kde jsme se s hosty rozloučili a předali jim dary v podobě regionálních produktů.

Nakonec jsme se svojí prezentací byli úspěšní a obec Lanžov získala ocenění hejtmana Královehradeckého kraje za dlouhodobý komplexní rozvoj obce. Všichni se těšíme na předávání ocenění, které proběhne dne 20. srpna letošního roku ve vítězné obci, kterou je Žďár nad Metují.


Jan Mencl

starosta

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 280x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí