Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Ivana Urešová odvolána, dozorčí rada krajského zdravotnického holdingu vrací nemocnicím samostatnost

Redakce / 2.12.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ivana Urešová končí v roli předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu, byla odvolána šestičlennou dozorčí radou Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Dozorčí rada zároveň navrhla změny ve složení správních rad jednotlivých nemocnic, které povedou k jejich větší samostatnosti.
Ivanu Urešovou nahradí její předchůdce v této funkci: Ing. Marian Tomášik, který byl v době jejího předsednictví (od 1. března 2020) místopředsedou představenstva krajského zdravotnického holdingu.

Vedle toho dozorčí rada doporučila představenstvu holdingu změny ve složení správních rad jednotlivých nemocnic. Každá správní rada by nově měla být tříčlenná – bude v ní zasedat ředitel nemocnice, jeden ze zaměstnanců dané nemocnice a zaměstnanec zdravotnického holdingu. Ve správních radách všech krajských nemocnic, stejně jako ve správní radě samotného zdravotnického holdingu, stojí v současné době vždy jako předsedkyně Ivana Urešová a jako členové ředitelé jednotlivých nemocnic. 

Ke změnám v krajském zdravotnictví tak dochází po výměně náměstka hejtmana, který je za tuto oblast zodpovědný. V podzimních krajských volbách se bývalý náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar nedostal v rámci kandidátky TOP 09+HDK+LES zpět ani do křesla zastupitele. Nyní má zdravotnictví na starosti radní Zdeněk Fink, bývalý hradecký primátor. 

Tímto krokem dáme větší důraz na samostatnost řízení nemocnic, poté co se ustoupilo od jejich sloučení pod jedno IČOJe to jeden z prvních kroků, kterým chceme docílit zefektivnění správy krajského zdravotnictví,“ doplnil Fink.

Cesta Ivany Urešové do čela krajského zdravotnictví

Ing. Ivana Urešová odstoupila z funkce Statutární ředitelky Oblastní nemocnice Náchod k 29. únoru 2020. O zmíněných personálních změnách byli radní Královéhradeckého kraje informováni již v září roku 2019, kdy rezignoval na post krajského zastupitele kvůli neposkojenosti s vývojem krajského zdravotnictví starosta Náchoda Jan Birke. 

Personální změny v této krajské nemocnici měly proběhnout již k 1. únoru 2020, kdy měl být již znám nástupce Urešové v Náchodě. 

Ivana Urešová byla zvolená předsedkyní představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje až s účinností od 1. 3. 2020. Na této pozici vystřídala Ing. Mariana Tomášika, který stál ve vedení holdingu od 1. 1. 2019 a stal se od nástupu paní Urešové místopředsedou představenstva společnosti. „Nové vedení zdravotnického holdingu včele s Ivanou Urešovou nám, i vzhledem k jejím zkušenostem v řízení nemocnic, dává záruku kvalitního a efektivního vedení krajských nemocnic, které jsou momentálně v dobré ekonomické kondici,“ vyjádřil se tehdy ke změnám Tomášik v oficiální tiskové zprávě holdingu.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje je akciová společnost, pod kterou spadají oblastní nemocnice v Náchodě, Jičíně, Trutnově a Dvoře Králové nad Labem. Jediným vlastníkem společnosti je Královéhradecký kraj.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj


Související články
Rošády v krajském zdravotnictví: Zdravotnickému holdingu KHK bude předsedat Urešová, současná ředitelka náchodské nemocnice
Šéfka Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová popisuje telefonát s Andrejem Babišem!
Chirurgické oddělení ve dvorské nemocnice má nového primáře
Povolební vyjednávání: Červíček představil výsledek koaliční smlouvy 4 subjektů
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 843x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí