Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Poradna

Slevové akce mají nová pravidla, novela zákona platí od 6. ledna 2023

Redakce / 11.01.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Slevové akce patří u nás mezi nejčastější způsob, jak lidi nalákat k finální koupi zboží či služeb. Často však sami zákazníci upozorňovali na fakt, že cena po slevě byla vyšší než před slevou.

Na tyto nekalé praktiky mysleli zákonodárci při návrhu novely zákona o ochraně spotřebitele, která má zásadní dopad na obchodníky především v souvislosti se slevovými akcemi.

Při určování slevy u výrobků budou muset obchodníci nově vycházet výhradně z nejnižší ceny za posledních 30 dní, za kterou výrobek prodávali,“ řekl ředitel České obchodní inspekce Jan Štěpánek. 

Změny se budou týkat například také recenzí. Kdo bude například na svém webu uvádět recenze, musí transparentně sdělit, jakým způsobem recenze ověřuje, případně informovat jasně a srozumitelně spotřebitele o skutečnosti, že recenze nejsou ověřené

Novely byla již schválena a změny jsou účinné od 6. ledna 2023.

Zdroj: ČOI

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 147x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí