"Je to nepřetržitá, každodenní služba často i na úkor volného času, a jsou to oni, kdo musí nejen při řešení nečekaných situací rozhodnout. A já jim za jejich obětavou práci ještě jednou děkuji,“ uvedl hejtman Martin Červíček na slavnostním aktu v sále zastupitelstva v sídle krajského úřadu na hradeckém Pivovarském náměstí.
Královéhradecký kraj ocenil dlouholeté starosty a starostky. Ocenění působili ve vedení svých obcí více než 20 let a někteří i po letošních komunálních volbách stále na této pozici zůstávají. Starostky a starostové se za uplynulé dvě dekády zasloužili o rozvoj své obce, mezi nejčastější projekty patřila plynofikace obce, rekonstrukce stávajících a výstavba nových chodníků nebo například podpora sportovního a kulturního života v obci.
Za svoji každodenní dlouhodobou práci dostali medailí hejtmana Královéhradeckého kraje.
„Jsem přesvědčen o tom, že samospráva kraje a 448 obcí na jeho území tvoří základ fungování veřejného života. Málokdy máme čas si uvědomit, kdo věci veřejné okolo nás spravuje, kdo je vede a kdo stojí za velkými změnami, které mění životy obyvatel k lepšímu. Poděkování a velký respekt si zaslouží i rodiny a blízcí těchto starostů a starostek, protože výkon jejich povolání nekončí v pátek odpoledne," dodal Červíček.
Na území kraje je celkem 448 obcí, z nichž 48 má statut města a 12 statut městyse.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.