Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Služby občanům > Politika

Rozdílem pouhých 58 hlasů zvítězil Pavel Bělobrádek

V senátním obvodu Náchod postupují dva kandidáti s minimálním rozdílem hlasů

Redakce / 7.10.2018, Jaroměřsko
Od 5. do 6. října probíhaly v senátním obvodu Náchod zároveň s komunálními také senátní volby. Celkem 6 kandidátů bojovalo o přízeň více než 100 000 voličů.
Pavel Bělobrádek, poslanec a lídr KDU-ČSL, postoupil do druhého kola senátních voleb spolu s Martinem Červíčkem, bývalým policejním prezidentem a současným náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje za ODS. Dohromady získali 53,11 % hlasů. Hranice mezi první a druhou pozicí byla velmi tenká: pouhých 58 hlasů. 
Třetí v pořadí - Petr Koleta za ANO 2011 získal o téměř 2 000 hlasů méně.
Své zástupce měly ve volbách i strany SPD, KSČM a ČSSD. Počet získaných hlasů však u nich nepřekročil 10 %. 

Druhé kolo senátních voleb se koná již příští týden - 12. a 13. října. Očekává se menší účast než v prvním kole, kdy dosáhla účast 46,58 % a korespondovala s číslem v komunálních volbách (51,40 %).
























Kateřina Sekyrková
Zdroj: volby.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 677x
 
03.08.2026 - Ve dnech 4.–6. srpna 2026 bude vždy od 8:00 do 17:00 zcela uzavřen silniční hraniční přechod v Malé Úpě (Pomezní Boudy – Przełęcz Okraj) z důvodu opravy vozovky na polské straně.
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.

Kalendář akcí