Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Neziskovky

Zvířecí kurýr může být každý z vás: pomozte zvířatům i jejich zachráncům

Redakce / 21.07.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Zajímavá výzva se objevila na stránkách Záchranné stanice pro handicapované živočichy v Jaroměři. Provozovatelé této stanice řeší problém s dopravou zraněných či opuštěných divokých zvířat do svého zázemí v Jaroměři.

Aktuálně již spravují regionu zasahující do Semil, Broumova i Orlických hor a není v jejich finančních ani časových možnostech jezdit pro všechna zvířata, která potřebují akutní péči. Navrhují tak lidem, jestli by jim s logistikou nemohli pomáhat při svých pravidelných cestách do práce a stát se tzv. Zvířecími kurýry

„Hledáme ideálně někoho kdo jezdí každý den z práce nebo do práce přes Jaroměř a fungoval by jako příležitostný dobrovolník. Anebo když by byl z Jaroměře a okolí a byl by ochoten to svážet k nám, klidně i placeně s tím, že mu proplatíme náklady na cestu,“ vysvětlil pojem Zvířecí kurýr David Číp z Jaro Jaroměř. 

K výzvě týkající se převozu zvířat přispěl i fakt, že letos se spádové území JARO Jaroměř zvětšilo díky ukončení činnosti ZS Libštát. „Letošní příjmy pacientů půjdou rozhodně přes 1000 jedinců za rok. Zhruba 1/4 pacientů nám lidé přivezou, ale pro zbytek musíme jezdit. Což není zrovna ekonomické (jezdíme až např. do Broumova, Semil nebo Rokytnice v Orlických horách), ani ekologické. Proto se snažíme hledat vhodnější alternativy,“ shrnul Číp.

Zvířata jsou pro převoz umístěná v krabici a jedná se většinou o ptáčata, ježky a podobná menší zvířata. „Lidé tak pomohou zvířatům i nám. Příležitostně budete mít zajímavého spolujezdce a my pak budeme mít o to víc času jezdit pro ta zvířata, která potřebují akutní péči,“ dodal Číp.

Ve stanici v Jaroměři nyní hledají také ošetřovatele a údržbáře. Máte-li tedy chuť se zapojit do tomu lidí, kteří zachraňují místní zvířata, ozvěte se na tel. 603 847 189 či email: jarojaromer@seznam.cz.

Víc informací o stanici najdete na těchto stránkách.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Jaro Jaroměř

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 634x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí