Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Neziskovky

V Horním Žďáru opravuje tamní spolek hřbitovní zeď kostela: dobrovolníci vyzývají lidi, aby jim pomohli

Výzva Kup nám šindel

Redakce / 14.05.2021, Hajnice - Trutnovsko a Úpicko
V Horním Žďáru, v malebném koutu Podkrkonoší, stojí starobylý kostel sv. Jana Křtitele s přilehlým hřbitovem, který už nepatří církvi, ale je nyní ve vlastnictví obce Hajnice. Tento historický skvost je ve velmi špatném stavu a zasluhuje si pozornost všech, kteří nejsou lhostejní k tomu, v jakém stavu se nachází.

FOTOGALERIE - ŠINDELOVÁ VÝZVA

Přestože se už obec do několika záchranných prací pustila, stále je to jen malá část péče a pomoci, kterou si celý tento objekt zaslouží. 

Místní spolek NaŽďár, z. s., chce svou činností a aktivitou převzít tyto starosti a pokusit se o nemožné: vdechnout život tomuto historickému objektu a celému místu. Obnovit jeho zašlou krásu a přidat třeba i něco nového a zajímavého. Převzal proto od obce správu kostela a hřbitova do své péče a chce, aby obnova místa nebyla jen „slovy na papíru“. Vyčištění hřbitova od náletů rostlin a úpravy na hrobech, údržba kostela pro konání drobných kulturních akcí byla začátek konání spolku již v minulých letech. A chce konat víc. 

Na léto 2021 je připravena rekonstrukce obvodové hřbitovní zdi. Je potřeba opravit podezdívku a dát novou šindelovou krytinu. Na zakrytí zdi je potřeba téměř 8 tisíc kusů nových šindelí.
Proto byla na získání prostředků byla vyhlášena „Šindelová sbírka“. 

Na transparetní účet, 2601891725/2010 a také na projekt na portále Darujme.cz, může přispět každý, kdo pomoci chce.

Akcí „KUP NÁM ŠINDEL!“ (1 prkýnko za 130 Kč) pomůžete.

Čím víc šindelí příspěvkem podpoříte, tím snáz se podaří celá akce dokončit a bude i Vás těšit pocit z pomoci dobré věci.


 

Aktivitu a postup prací, také informace o pořádání brigád, kulturních akcí, výstav či expozicí můžete sledovat stránkách www.na-zdar.cz, na FB @nazdarhornizdar nebo @svatyjankrtitel.

Velké díky za pomoc


Pavla Fekiačová

Spolek NaŽďár

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 518x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí