Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Neziskovky

Libotovský dětský den: odpoledne plné smíchu i pro 50 dětí z dětských domovů

Redakce / 18.05.2022, Libotov
Den dětí v Libotově patří mezi vyhlášený v širokém kraji. Nejen skvělou organizací, ale také myšlenkou, že ne každé dítě má možnost na tuhle krásnou akci přijít se svými rodiči. Každý rok se proto vyhlašuje sbírka na dopravu pro děti z dětských domovů.

FOTOGALERIE - Libotov den dětí pozvánka sbírka na dopravu

Na akci jsou pro děti všechny atrakce zdarma, navíc každé dítě dostane poukázku na limonádu a domácí koláče. 

Děti z dětských domovů nemohou přijet společně se svými rodiči, a proto se jim snažíme dopravu zajistit. Ještě na posledním ročníku v červnu 2019 stačilo na dopravu cca 9 tisíc Kč, v roce 2022 se částka vyšplhal na téměř 17 tis. Kč. 

Přispět na dopravu těchto dětí na libotovskou akci můžete 2 způsoby: 

 - osobně na OÚ Libotov 

na transparentní účet 69300693/2010, do poznámky napište "dětský domov"

Nápad s účastí dětí z dětského domova vznikl před 7 lety, kdy na libotovský dětský den poprvé zavítaly děti z DD Dubá Deštná. K nim se postupně v dalších ročnících přidalo i Dětské centrum Dvůr Králové nad Labem a Dětská ozdravovna Les Království. Každoročně (krom posledních dvou zrušených ročníků) tak přispěvatelé dopřejí odpoledne plné smíchu, sportu, zábavy a potěšení zhruba 50 dětem, které nemají takové štěstí a tráví svoje dětství "sami", bez rodičů, v dětských domovech. 

Program zdarma pro všechny děti

Letošní ročník se koná 4. června a všichni jste zváni, program bude opět dost nabytý. 

Na děti čeká kromě 20 dovednostních úkolů, za které si odnesou zaslouženou výhru, i plno doplňkových atrakcí jako je například jízda na terénní motorce a čtyřkolce, vyhlídka na vysokozdvižné plošině, jízda na koních, stezka odvahy čarodějným lesem, skákací hrad, závody kol, lanovka, hasiči s pěnou, malování na obličej, vodní skluzavka a mnoho a mnoho dalších. Všeobecně se snažíme, aby všechny děti, které navštíví libotovský dětský den, nemusely nic platit

Každá libovolná částka pomůže těmto dětem zpříjemnit jejich ne vždy lehký život. Případný přebytek je vždy předán do dětských domovů před Vánočními svátky. Předem děkujeme všem přispívajícím. 

- transparentní účet 69300693/2010, do poznámky napište "dětský domov"

Pojďme udělat radost všem dětem - děkuji za příspěvek i sdílení celé myšlenky dále. 

Mgr. Filip Kraus

starosta obce Libotov


Reakce z dětských domovů:

Děkujeme panu starostovi obce Libotov Filipu Krausovi, všem organizátorům, sponzorům a dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli, za to, že jim není lhostejný osud znevýhodněných dětí a pozvali je na krásný Den dětí v Libotově, konaný dne 1. 6. 2019. Naše děti si díky vám všem užily odpoledne plné her a atrakcí: plnily s nadšením úkoly, jedly a pily, bály se v pekle, cákaly se v pěně, chytaly sladkosti padající z letadla a nakonec si odvezly krásné odměny za splněné úkoly.

Dětské centrum Dvůr Králové nad Labem 


Dodržujeme tradice a tak jsme i letos oslavili Den dětí v Libotově. Děti se moc těšily a celou cestu vzpomínaly jak si tuto akci užily loni. Odpoledne plné her, dobrého jídla a krásných cen jsme si naplno užili i letos. Tímto bychom rádi poděkovali všem těm, kteří nám tento zážitek umožnili a už teď se těšíme na příště.

Dětský domov Dubá Deštná

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 781x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí