Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Neziskovky

Cyklistický příměstský tábor měl letos opět u dětí i rodičů úspěch

Redakce / 21.07.2022, Dvůr Králové nad Labem
Již třetím rokem pořádal v druhém červencovém týdnu Spolek pro dvorek ve Dvoře Králové příměstský tábor zaměřený na cyklistiku a plavání. Jedná se o jedinečné zaměření tábora, které v regionu nikdy jiný nenabízí. A organizátoři vzkazují, že se zázemím, jaký Dvůr Králové nabízí malým sportovcům a komunitám, není snadné takový tábor realizovat.

FOTOGALERIE - Cyklotábor 2022


Celkem 30 dětí ve věku od 6 do 13 let si i letos užilo 5 dnů plných pohybu a radosti z něj. Spokojení byli i rodiče, kteří si každý den dopoledne odváděli z koupaliště unavené, ale šťastné děti. Podmínkou účasti na táboře byla chuť se hýbat a mít vybavení pro děti na cyklistiku a plavání. „Některé děti u nás byly již třetím rokem a je neuvěřitelné, jak se zlepšily v jízdě na kole, ale i celkově přístupu k pohybu a sportu. Máme radost z každého dítěte, které nadchneme pro pohyb. A to se nám na našich táborech daří,“ sdělila zkušenosti Kateřina Sekyrková za Spolek pro dvorek. 

Tábor je vhodný jak pro začátečníky i závodníky. Celkem 30 dětí bylo rozděleno do skupin dle výkonnosti, ale také chuti se učit nové věci a posouvat se. Malé děti vedly zkušení pedagogové a trenéři, závodníkům se věnovali místní lidé s bohatými zkušenostmi ze závodního prostředí. Nejmenší děti tak pilovaly základní techniku jízdy, stejně jako si odnesly nové znalosti z dopravní výchovy. Starší děti měly jiné výzvy a pro každého vypadala jinak - od najetých kilometrů až po zdolávání terénních překážek. 

Děti zároveň objevily cyklistické možnosti regionu - některé dokonce využily i cyklobus do Hostinného. Mnohdy byly jejich zkušenosti zároveň novými výzvami i pro rodiče, kteří se nepřestávali divit, jak je náš region pro cyklistiku zajímavý. Nechyběla ani návštěva cyklomuzea v Žirči.

Plavecký výcvik je vždy ovlivněn počasím: studená voda na Tyršově koupaliště je ve dnech s teplotami do 20 stupňů velkou překážkou zejména pro nejmenší děti. Letos se podařilo naplno výcvik realizovat ve dvou dnech, děti využívaly rozlehlý areál koupaliště i na jeho sportovištích. Jedno odpoledne bylo tak chladné, že se organizátoři rozhodli pro výjezd do gladiátorské arény v Hradci Králové. Všechny děti si tak přivezly nejen krásné medaile, ale také jedinečnou zkušenost s populárním překážkovým sportem. 

Tábor s podobným zaměřením chystají organizátoři ze Spolek pro Dvorek i příští rok. Novinkou bude větší zaměření na cyklistku a všestrannost (zejména OCR překážkový běh, který děti velmi baví a posouvá). Termín a podoba tábora bude zveřejněn na začátku roku 2023

Sledujte fcb stránky Cyklokroužek Dvůr Králové a Spolek pro Dvorek, pokud máte zájem dítě do tábora přihlásit nebo se jakkoliv na táboře angažovat a pomoci. 

Pokud by dětem o prázdninách chyběla možnost se hýbat pod vedením zkušených lektorů, tak mají možnost vždy v který a ve čtvrtek od 17 hodin v parku Schulzovy sady se účastnit mini tréninků na kole či překážkové dráze. Více informací najdete zde

V letošním roce nabízí Spolek pro Dvorek ještě příměstské tábory zaměřené na deskové hry. Více informace je zde

Velké poděkování patří tento partnerům:

MAS Královédvorsko - za zajištění dotačních prostředků pro zorganizování tábora

KUPKOLO.CZ - za zajištění pitného režimu cyklistů prostřednictvím cyklolahví

Zdeněk Hora - firma EkoloHora.cz a Petr Munzar - firma PetrBike - za osobní nasazení při tréninku i servisu kol 

BESIP - za dodání reflexních pomůcek a vzdělávací materiálů 

Občerstvení na koupališti - za zázemí na svačiny

jídelna SPOŠ - za skutečně chutné obědy 

pekárna Kohoutov - za nejlepší borůvkové koláče, mrkvánky a chleba

zelenina Havrda - každý den čerstvé ovoce a zelenina

potraviny Šnytrovi - za splnění jakéhokoliv přání ohledně dodání surovin na svačiny

Pečovatelská služba Dvůr Králové - za skvělé zázemí v PS Sadová

Technické služby Dvůr Králové - za umožnění postavení zázemí v areálu koupaliště

Jan Holan


--


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 231x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí