Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Lékaři

Trutnovská nemocnice hledá opět po roce nového ředitele

Redakce / 6.03.2018, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Stávající předseda představenstva MUDr. Martin Limburský ukončuje na vlastní žádost své působení jako ředitel nemocnice. Do funkce byl jmenován 17. července 2017, a to po domluvě na dobu určitou, do poloviny roku 2018. Lhůta pro podání přihlášek je 19. března 2018 s předpokládaným nástupem od 1. května 2018.
 

Důvodem jeho jmenování byl fakt, že již v letech 1996-2013 trutnovskou nemocnici úspěšně vedl. Znal tedy dobře její prostředí a klima a v neklidné době začátku roku 2017, kdy bylo třeba situaci stabilizovat především v oblasti interpersonálních vztahů, měl managementu pomoci. „Rozhodnutí pana doktora Limburského předčasně odejít z funkce litujeme, ale respektujeme jej. S další spoluprací počítáme ještě do konce letošního roku, a to z pozice člena představenstva. Za odvedenou práci mu jednoznačně patří naše poděkování. Věřím, že se mu podařilo situaci v nemocnici uklidnit a nastavit zde podmínky pro další její růst,“ říká Ing. Miroslav Procházka, Ph.D., předseda představenstva ZH KHK a.s. 

„Rozhodl jsem se ve funkci ředitele nemocnice skončit ze zdravotních důvodů. Je to velmi náročná práce, kterou mi teď bohužel ztěžují zdravotní komplikace. Protože mně ale moc záleží na tom, aby nemocnice dobře fungovala, přislíbil jsem, že mému nástupci budu nápomocen, jak to bude potřeba. Mám také své další soukromé aktivity, kterých, jak jsem avizoval už při mém nástupu, jsem se nechtěl vzdát. Teď se jim tedy budu moci v rámci možností více věnovat,“ vysvětluje důvody svého rozhodnutí MUDr. Martin Limburský s tím, že bude v nemocnici působit do doby, než předá rozběhnutou práci novému nástupci. 

„Hlavním úkolem nového ředitele nemocnice bude zlepšení ekonomiky celé společnosti při zabezpečení provozu klíčových oddělení. Kraj bude ale tak jako ve všech nemocnicích hledat i racionalizační opatření, která povedou k zefektivnění celého krajského zdravotnictví. Samozřejmostí je i pokračování ve vytváření příjemného ovzduší na pracovištích nemocnice, aby se lékařům i zdravotníkům v nemocnici dobře pracovalo. Dohlížet bude také na plánovanou výstavbu konsolidovaných laboratoří pro oddělení mikrobiologie, biochemie a hematologie. Stavba se sice bohužel kvůli výběrovému řízení zpožďuje, ale s jejím zahájením letos počítáme,“ řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví. 

Zdroj: ZH KHK

 

Související články
Ředitel trutnovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl ve své funkci na vlastní žádost po měsíci končí
Novým ředitelem trutnovské nemocnice bude jmenován Martin Limburský. Vedl nemocnici 17 let
Krizová situace krajského zdravotnictví - současné kroky vedení kraje
Hospodaření krajských nemocnic v roce 2017
Kraj připravuje rekonstrukci pavilonu interny trutnovské nemocnice

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 239x
 
 
 
Zpět
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Kalendář akcí