Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Lékaři

Nový pavilon nejen pro psychiatrii, ale i 2 patra garáží v jičínské nemocnici

Královéhradecký kraj plánuje v jičínské nemocnici postavit nový pavilon pro psychiatrii

Redakce / 24.05.2023, Jičín - Jičínsko a Český ráj
Navýšení kapacity pro oddělení psychiatrie a zároveň řešení nedostatku parkovacích míst v areálu přinese výstavba nového pavilonu psychiatrie u jičínské nemocnice. Počet lůžek na psychiatrii se téměř ztrojnásobí, přibude 185 parkovacích míst. Autoři případové studie odhadují stavební náklady na 330 milionů korun bez DPH.


Nový pavilon psychiatrie vznikne na místě stávajících nemocničních budov ležících naproti areálu nemocnice přes Bolzanovu ulici. V novém pavilonu vznikne celkem 43 lůžek pro akutně i plánovaně přijímané pacienty, nyní je jich 15. 

Nejprve dojde k demolici stávajících objektů a poté bude následovat výstavba nové budovy s podzemním parkovištěm. 

Ve třech nadzemních podlažích budou umístěné ambulance psychologů a psychiatrů pro děti a dospělé a dvě patra zaplní lůžková oddělení. Nebudou zde chybět ani technické místnosti a zázemí pro personál. Nový pavilon bude kompletně bezbariérový. 

Prostranství za budovou projde kompletní parkovou úpravou

Královéhradecký kraj nyní vyhlásí výběrové řízení, ve kterém hledá autora kompletní projektové dokumentace. Nezbytné dokumenty potřebné pro zahájení stavby by mohl mít už na přelomu léta a podzimu. Za pořízení projektové dokumentace hodlá kraj zaplatit maximálně 14 milionů korun. Zahájení samotné stavby nového pavilonu je pak naplánované na přelom roku 2024 a 2025.

Stavba nového pavilonu psychiatrie se stane již třetí velkou investicí, kterou kraj v Oblastní nemocnici Jičín bude za posledních několik let realizovat. 

V roce 2021 zde za téměř 50 milionů vznikl nový hlavní vjezd do areálu s vrátnicí a lékárnou. Ve stejném roce začala v areálu další stavba, a to nového multifunkčního pavilonu za téměř 692 milionů korun. Zázemí zde naleznou laboratoře, onkologický stacionář nebo například oddělení hematologie. 

 Zdroj: Královéhradecký kraj

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 169x
 
Volná pracovní místa
Učitel 1. stupně ZŠ (ZŠ a PrŠ DKnL)


Pomocný kuchař/ka (Domov důchodců)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)


Kalendář akcí