Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Lékaři

Ani druhý tendr na nové laboratoře se v Trutnově nepovedl

Kraj zrušil druhý tendr na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení trutnovské nemocnice

Redakce / 9.01.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ani napodruhé se Královéhradeckému kraji nepodařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Jediný účastník, který se do 160milionového tendru se přihlásil, nesplnil podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách.
 

Termín zahájení výstavby se tak s největší pravděpodobností posune. Projekt na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení je rozvržen do dvou etap. První etapa řeší rekonstrukci pavilonu, ve kterém v současnosti sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. V rámci druhé etapy proběhne demolice dvou pavilonů a následná výstavba objektu, do kterého se přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

Kromě toho, že nesplnil všechny formální požadavky zadávací dokumentace, tak i zároveň překročil maximální nabídkovou cenu. Dle Václava Řehoře, radního odpovědného za krajské investice, bude zrušený tendr nyní přezkoumán a v nejbližší době bude pravděpodobně vypsán nový. Nevyloučil, že se cena stavebních prací zvýší.

Na celou přestavbu včetně dodávky zdravotnických technologií se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. Tato suma zahrnuje vyhrazenou změnu závazku, tak zvanou opci, a to až do výše 49 milionů korun. Kraj na to vyčlenil prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje na roky 2017–2020 v odvětví zdravotnictví.

Vybudování nových laboratoří a transfúzního oddělení zlepší jednak efektivitu trutnovské nemocnice, jednak zlepší přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Ve Dvoře Králové byly nová biochemická a hematologická laboratoř postaveny v roce 2017, kdy se nových prostor dočkali místní zaměstnanci po 37 letech. Laboratoře stály zhruba 40 milionů korun - přístavba dvorního traktu laboratoří stála 33,64 mil. Kč, doprovodné náklady, např. na energetický kolektor, silnoproudé rozvody a areálovou kanalizaci, představovaly dalších 7,13 mil. Kč. Z větší části stavbu financoval Královéhradecký kraj, na nákladech se také významně podílela královédvorská společnost JUTA a.s., která přispěla 8 miliony korun. Nový provoz slouží pro laboratorní analýzu biologických vzorků pacientů nemocnice a praktických a odborných lékařů. Čas od času se zde ale vyšetřují i vzorky zvířecích pacientů, např. z královédvorské zoo.

Oblastní nemocnice Trutnov je jedním ze zdravotnických zařízení ve správě Královéhradeckého kraje. Ročně nemocnice hospitalizuje na 13 tisíc pacientů a provede více jak čtyři tisíce operací.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: KHK

 

Související články
Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.
V trutnovské nemocnici zavřeli část interního oddělení. Není personál.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 587x
 
 
 
Zpět