Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Hasiči

Víkendová dopravní nehoda na známém místě v Nové Pace i v Hořicích

Redakce / 10.02.2020, Nová Paka - Jičínsko a Český ráj
V sobotu vyjeli hasiči k dopravni nehodě v zatáčce u Hořic. V neděli 9. února krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo v Nové Pace na místní rizikové křižovatce s nechvalnou minulostí k dopravní nehodě.
 

Hořice 

Do ulice U Křížku vyjeli v sobotu po poledni profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic, aby odstranili následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajišťovali místo události, odpojili akumulátor a odstranili uniklé provozní náplně. Na místo nehody nechal velitel zásahu povolat také silničáře, aby provedli údržbu kluzké vozovky. Hasiči následně odstranili vozidla mimo komunikaci a postarali se o úklid.
Nová Paka

Devětačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Scala jedoucí ve směru od ulice Pražská k ulici Husitská se zřejmě nechoval dostatečně pozorně a ohleduplně. S největší pravděpodobností přehlédl zprava přijíždějící osobní automobil Seat Alhambra, které v tu dobu řídil devětačtyřicetiletý muž. V důsledku toho došlo ke střetu obou vozidel a ke zranění řidiče Škody Scala. Ke zranění dalších osob nedošlo. 

Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 200 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.


Policie ČR
 

Související články
Rok 2019 přinesl v kraji více obětí při požárech. Narostl i počet mrtvých při mimořádných událostech
Kvůli silnému větru vyjížděli hasiči i na Královédvorsko

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 13x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí