Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Záchrana dojede do hor rychleji: v Temném Dole se otevřela výjezdová základna

Redakce / 6.01.2022, Dvůr Králové nad Labem
Dojezdy záchranářů do horských oblastí východních Krkonoš se zkrátí díky nově vybudované a otevřené základně v Temném Dole, která slouží zároveň jako výcvikové středisko pro složky integrovaného záchranného systému.


Rychlejší pomoci záchranářů se tak dočkají obyvatelé a návštěvníci ve východní části Krkonoš. Královéhradecký kraj vybudoval v Temném Dole na Trutnovsku novou výjezdovou stanici pro záchranáře spolu se školicím centrem pro všechny složky IZS. 

Tato investice Královéhradeckého kraje zkrátí až o polovinu dojezdovou dobu oproti dřívějšku, kdy byla nejbližší základna záchranářů v Trutnově. Ta fungovala jako jediná pro celou oblast východních Krkonoš, kde jsou velké lyžařské areály v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních a Malé Úpě. Právě z této základny v roce 2021 vyjeli záchranáři více než 5,5tisíckrát

Ředitel krajských zdravotnických záchranářů Libor Seneta sdělil, že počítají s tím, že záchranářský tým v Temném Dole bude mít kratší dojezdové časy právě do nejvytíženějších horských středisek. "Zároveň ale také uleví výjezdové základně v Trutnově“, dodal.

Základna v Temném Dole je 17. výjezdovou skupinou zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (dále ZZS KHK). Přestavba nových objektů probíhala od jara 2020 a kraj za ně zaplatil přes 43 milionů korun.

Doposud ZZS KHK disponovala 16 výjezdovými základnami ve třinácti městech kraje: Hradci Králové, Trutnově, Vrchlabí, Dvoře Králové nad Labem, Náchodě, Jaroměři, Broumově, Jičíně, Nové Pace, Hořicích, Novém Bydžově, Rychnově nad Kněžnou a Opočně. 

Vedle výjezdové základny bude objekt sloužit také jako výcvikové středisko pro složky integrovaného záchranného systému. „Nová budova disponuje výcvikovými trenažéry, které pomohou při tréninku a zvýšení odbornosti nejen našich záchranářů, ale i hasičů a dalších složek IZS.  Součástí je například simulátor pro výuku rozšířené podpory životních funkcí, simulátor práce s automatizovaným externím defibrilátorem,“ sdělil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.


Zdroj: Královéhradecký kraj

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 198x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí