Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Vrtulník Letecké záchranné služby přistál za silného větru na křižovatce v Podharti

Redakce / 24.01.2022, Dvůr Králové nad Labem
Před devátou hodinou ranní požádal v pátek 21. ledna 2022 dispečink Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje o pomoc městskou policii při prověření oznámení o kolapsu muže v ulici Vrchlického ve Dvoře Králové n. Labem.
Jak sdělil na svém fcb profilu městští strážníci, po příjezdu na místo strážníci zjistili, že muž má silně krvácivé poranění hlavy a nedýchá. Strážníci o situaci informovali dispečink záchranné služby, zastavili muži krvácení a zahájili jeho resuscitaci i díky přístroji Automatizovaných externích defibrilátorů (AED), kterým jsou vybaveni.
Na místě nakonec přistál i vrtulník Letecké záchranné služby, a to za silného větru přímo v křižovatce před prodejnou. 
"Společnými silami strážníků a záchranářů se podařilo u muže obnovit životní funkce a ten byl následně letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," stojí ve sdělení Městské policie Dvůr Králové nad Labem.
Strážníci Městské policie Dvůr Králové jsou aktivně zapojeni do projektu First responder Zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje (ZZS KHK), kdy prostřednictvím mobilní aplikace přichází výzva k poskytnutí pomoci pacientům v přímém ohrožení života. Pro tyto účely jsou vozidla Městské policie vybavena zdravotnickým materiálem a také přístrojem AED. Rozmístění AED v Královéhradeckém kraji si můžete prohlédnout na této mapě. Pro zájemce, kteří by se rádi stali součástí této sítě, jsou detailní informace zde


Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Městská policie Dvůr Králové
Video: fcb Jana Slezáčková 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2751x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí