Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Silný vítr láme stromy, opatrní musí být i řidiči. Hasiči z Mostku zasahovali dopoledne 4krát

Redakce / 30.01.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vlivem silného větru dochází k poškození stromů, hasiči doporučují dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Meteorologové předvídají nebezpečné zimní dny i v týdnu.

Zimní nebezpečí na horách

Pobyt na horách nebude zřejmě plný zimních radovánek dnes, ani v následujících dnech. Severozápadní až západní vítr dosahuje v nárazech 70 až 110 km/h, na horách i více. Na Sněžce dnes meteostanice naměřila nárazový vítr o rychlosti 176 km/h. 

Aktuální zásahy v regionu

Silný vítr je však nebezpečný i v nižších polohách: za dnešní dopoledne hlásí hasiči ze stanice Mostek již 4 zásahy u pořádných stromů na silnici nebo na vedení el. napětí, odpoledne postupně přibývají další.
Pád stromu na silnici je hlášen z popoledních hodin také na silnici 285 mezi obcemi Vilantice a Husťířany.Hasiči proto upozorňují, že kvůli možnému poškození stromů je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Výstraha upozorňuje nejen na silný až velmi silný vítr, ale i tvorbu sněhových jazyků.
K večeru by měl již vítr od západu zvolna slábnout. Neznamená to však konec nebezpečným zimním dnům. 

Předpověď pro další dny

Největší výstraha platí v pondělí zejména pro Šumavu a Krušné hory, kde se očekává v důsledku kombinace čerstvého větru a nového sněhu nad 600 m místy tvorbu sněhových jazyků, v horských polohách (nad 800 m) závějí.
V úterý a ve středu se na území ČR po klidnějším pondělku vrátí znovu silnější západní až severozápadní vítr a s nim i výskyt klasických nebezpečných zimních jevů zejména pro řidiče: sněhové jazyky, na horách i závěje. 
Lyžaři se mohou těšit na novu sněhovou pokrývku, kterou by ale měli vyzkoušet až během klidnějšího počasí. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, ČHMÚ, fcb hasiči Mostek

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 884x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí