Vyhledej
Nejčtenější články
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Předjíždění kamionu skončilo "u slona" nehodou

Protijedoucí řidič zřejmě zabránil čelnímu střetu

Redakce / 16.07.2018, Hajnice - Trutnovsko a Úpicko
Ve čtvrtek 12. července v 07:30 hodin došlo na silnici č. 1/37 mezi obcí Výšinka a Střítež („u slona“) k havárii osobního vozidla Peugeot. Řidič tohoto vozidla však neměl moc na výběr, neboť svým počínáním pravděpodobně odvrátil čelní střet s protijedoucím vozidlem Škoda.

Jeho řidička tu totiž předjížděla kamion a zřejmě si nezajistila dostatečný výhled. V důsledku toho se pak nestihla včas zařadit zpět do svého jízdního pruhu. Muž tedy strhl řízení vpravo mimo vozovku, kde srazil dopravní značku. 

Alkohol na místě policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. 

Vzniklá škoda je předběžně vyčíslena na celkovou částku 70 tisíc korun (50 tisíc na vozidle Peugeot a 20 tisíc na dopravní značce). Žena se svým vozidlem Škoda vyvázla bez úhony. Při dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Zdroj: policie.cz

Související články
Mladík nedal ve Vítězné na kole přednost v jízdě. Je těžce zraněn
Pád z elektrokola skončil vážným zraněním
Nehoda na silnici mezi Výšinkou a Stříteží
Dopravní nehoda cyklisty a traktoru
Místo U slona už bude místem U bývalého slona. Plechový slon - ikona silnice do Trutnova - byl odstraněn
Vaše komentáře

Přečteno 1563x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)

Kalendář akcí
26.06.2026 19:00 - 26.06.2026 23:00
Brazilský JAZZ v Pasáži
27.06.2026 14:30 - 16.06.2026
Pohodové odpoledne