Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Služby občanům > Bezpečnost

Muž, který úřadoval na sesterně v náchodské nemocnici, již byl dopaden. Ukradl více než 10 tisíc Kč

Redakce / 8.04.2021, Náchodsko a Broumovsko
Muž se pohyboval po covidovém oddělené náchodské nemocnice a na videozáznamu byl zastižen při krádeži. Po zveřejnění výzvy se ozvalo hned několik občanů z celé republiky, kteří muže poznali. Jedná se o 64letého muže, který je stíhaný za obdobnou trestnou činnost v jiné části republiky.
 

Policie tímto děkuje veřejnosti za spolupráci.

Původní zpráva

V pondělí 29. března v podvečerních hodinách došlo v náchodské nemocnici na sesterně Covid oddělení JIP ke krádeži. Osm sester přišlo o peněženky s hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Škoda byla vyčíslena na více než 10 tisíc korun.

Z dodaných kamerových záznamů se zjistilo, že se po oddělení v inkriminovanou dobu pohyboval muž, který postupně zkoušel všechny kliky místností, až narazil na sesternu, kde chvíli pobyl a pak spěšně z oddělení odešel.
Na chodbě se nalezl batoh, který by měl patřit neznámému muži. Kamerový systém totiž zaznamenal, že ho měl muž pouze při sobě na vstupu. Dále byl tentýž muž zachycen na kamerových záznamech, jak nastoupil krátce před půl osmou večerní do vlaku jedoucího směrem na Choceň.

Policisté případ kvalifikovali jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 8 let.

V době, kdy lidé nosí a podporují přetížené zdravotníky nemocnic dary podobě domácích výrobků či zakoupených dobrot, se krádež za bílého dne v soukromém zázemí nemocnice zdála jako zlý sen. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz

Foto: fcb Oblastní nemocnice Náchod

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 358x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí