Vyhledej
Novinky emailem
Zvičina > Rozhovory > Osobnosti regionu

Silvie Pýchová se stala členkou poradního týmu prezidenta Petra Pavla

Redakce / 16.06.2023, Dvůr Králové nad Labem
Členka realizačního týmu MAP ORP Dvůr Králové nad Labem Silvie Pýchová se stala členkou poradního týmu prezidenta Petra Pavla v oblasti vzdělávání.

"Je mi ctí být v poradním týmu pana prezidenta jako poradkyně pro oblast vzdělávání. Dělá mi radost, že po 20 letech je příležitost řešit téma vzdělávání na této úrovni," napsala Silvie Pýchová na svůj fcb profil. 
A co ji spojuje se Dvorem Králové? 

Přistěhovala se sem s rodinou v roce 2011 a od počátku (2016) se angažovala v Místním akčním plánu vzdělávání (MAP ORP Královédvorsko). Aktuálně sice již z rodinných a pracovních důvodů pobývá v Praze, ale potvrdila nám, že dále bude fungovat ve svých stávajících pracovních pozicích, tzn. bude i nadále působit v realizačním týmu MAP ve Dvoře Králové v roli odborné konzultantky. 

Prezident Petr Pavel je právě dnes 100 dnů ve své funkci a nejen on veřejně zhodnotil svoji dosavadní práci a opakovaně poděkoval svému týmu. Jeho vizí je upevnění pozice České republiky ve společnosti demokratických zemí s prozápadní orientací a celková změna nálady ve společnosti tak, aby lidé uvěřili, že mohou něco změnit, pokud chtějí.

Silvie Pýchová je certifikovaná lektorka švýcarské metody kariérového poradenství CH-Q a spoluzakladatelka Centra kompetencí. Tématu kariérového poradenství se také věnovala ve svém doktorském studiu na Fakultě sociálních věd UK. 

Zároveň 12 let působila jako výkonná ředitelka Stálé konference asociací ve vzdělávání, z.s., a jako koordinátorka iniciativy Úspěch pro každého žáka. Už při studiu na Pedagogické fakultě UK začala učit na Gymnáziu Postupická v Praze. 

Díky zkušenosti s mezinárodními projekty přešla v roce 2005 na Národní agenturu Socrates, kde koordinovala evropské programy (eTwinning, Euroguidance) a posléze na DZS (Dům zahraniční spolupráce) vedla odbor celoživotního vzdělávání (2009-10). 

V letech 2010–2016 zastávala pozici předsedkyně správní rady EDUin, tam také koordinovala vzdělávací programy (Extra třída, Města vzdělávání). 

V roce 2020 stála u zrodu Partnerství pro vzdělávání 2030+, kde aktuálně působí na pozici programové manažerky.

Od roku 2021 je členkou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, od roku 2022 předsedá Výboru pro EU, který je poradním orgánem této Rady.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.nakopnetesvojiskolu.cz, fcb Daniel Pražák

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 876x