Vyhledej
Zvičina > Podnikání

Prodejna obuvi Meloun ve Dvoře Králové po 28 letech končí

Redakce / 15.11.2018, Královédvorsko
Velký výprodej láká v posledních dnech lidi k nákupu v prodejně obuvi Meloun v centru Dvora Králové. Již dlouho jsme nezažila omezený vstup do prodejny - 50% sleva ovšem láká davy a je třeba je regulovat. Špatnou zprávou ovšem je, že ve Dvoře tímto končí další malý podnikatel - Jan Meloun.
 

Jak nám osobně sdělil pan Meloun, nechce si stěžovat, ale podporu malého podnikání hodnotí v posledních letech jako klesající od deseti k pěti. „Kdysi byla Alibaba a 40 loupežníků, nyní už je jich 21 tisíc,” přirovnává administrativní náročnost podnikání k pohádkovým příběhům.

„Chtěl jsem zaběhnutou prodejnu předat dalšímu zájemci, ale nikdo se nenašel. Přihlásil se velkoobchod z Prahy, který vede jen dospělou obuv. Je mi líto rodičů dětí, že ve Dvoře jim nezbude než kupovat boty u Vietnamců,” popisuje situaci. Jeho cílem je nyní prodat vše, co má na skladě. „Co neprodám, to půjde do spalovny, jinak by mi finanční úřad vyměřil daň za zboží na skladě,” vysvětluje velký výprodej.

K prvnímu omezení provozu prodejny Meloun došlo již před více než 5 lety, kdy byl do prostoru prodeje obuvi přestěhován i prodej kabelek a tašek z vedlejší místnosti.

Nabídka dětské obuvi je ve Dvoře Králové skutečně omezená. Kromě dalšího obchodu s obuví na náměstí, kde je však v nabídce zejména obuv pro dospělé, se v centru dají pořídit boty pouze v obchodech typu second hand nebo v obchodech se smíšeným čínským zbožím. 
Na jaře roku 2017 byla se zavedením EET zrušena také vyhlášená prodejna dětské obuvi v nedaleké obci Mostek. O tom, jaký důsledek mělo zavedení EET na malé živnostníky v regionu, jsme psali zde.

Většina místních však vyjíždí za nákupem kvalitních dětských bot do okolních měst. Například v Trutnově je maminkami doporučovaná prodejna Bezvabotky, kde je velmi oceňován široký výběr dětské obuvi, ale také individuální přístup - dětem zde pečlivě přeměřují nohy a doporučí nejen délku, ale i šířku bot.

Kateřina Sekyrková

Prodejna dětské obuvi v Trutnově

 

Související články
Na Královédvorsku se 1. března některé obchody neotevřou. EET byla pro mnohé z nich milníkem

 
Vaše komentáře
Smutná zprávaA. Kapl, 15.11.2018 19:44, Reagovat
To je skoro jako úmrtí v rodině....
Tohle je důsledek politiky hnutí ANO (a hlavně trestně stíhaného pana Babiše), které tak podporuje pan Hlavatý.
Pan starosta je mi sympatický a určitě tu už něco dokázal, ale právě podpora drobného a středního podnikání je to, co nejenom v našem městě zcela chybí. Sice budeme podporovat turistický ruch, ale nakupovat budeme jezdit do okolních měst. Hlavně, že tu budeme mít obří lisovnu dílů pro automobilky...
Pochopení15.11.2018 17:24, Reagovat
Dobrý den,
díky Vám, pane Meloun, že jste vydržel tak dlouho !!
Velká úcta všem, kdo i přes velké problémy s prodejem zboží jetě stále vedou nerovný boj se super a hyper markety. Při dnešním růstu nákladových položek, narůstající administrativě a nezájmu o malé podnikatele je vůbec div, že existujeme.
Pečlivě jsem pročítal programy všech kandidujících uskupení ve volbách našeho zastupitelstva.
Ani jedna strana, prostě nikdo, tam neměl obnovu našeho centra. Nebo jsem asi četl špatně.
V tomto období končí uzávěra, kdy se díky dotaci z EU nesmělo do náměstí zasahovat. Předpokládal jsem, že se najde někdo, kdo řekne - toto se nám moc nepovedlo, tu máme připravený projekt a pojďme to opravit.
Ale co se zdá, je sen. Nikomu centrum bez obchodů nevadí - asi.
Dnes naši osvícení politici přemýšlí, jak dostat obchod zpět do vesnic. Při tom oni sami jej zlikvidovali.
Všichni jednou budeme staří a odkázáni na pomoc druhých a na dostupnost základních životních potřeb. Nepotřebujeme takové množství bank, pojišťoven atd. Potřebujeme obchůdek s potravinami, botami, galanterií - prostě pestrý sortiment.
Dnes už ve Dvoře není skoro NIC.
Kdy nám to dojde ?
Zdraví Vás F. Kočí.
 
 
Přečteno 10763x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět