Vyhledej
Šikovné nákupy
Zvičina > Podnikání

Po operačních sálech přichází v nemocnici na řadu urgentní příjem. I to bylo předmětem setkání Hlavatého s Babišem

Inzerce / 27.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Ve čtvrtek 22. července 2021 dorazil podruhé do Juty premiér Babiš s ministryní Dostálovou. Dorazili na pozvání Jiřího Hlavatého, ředitele JUTA, a.s. Přestože to bylo velice narychlo domluvené setkání, proběhlo ve velmi milé, příjemné, pohodové a přátelské atmosféře bez jakýchkoli formalit a oficialit.

FOTOGALERIE - Vládní návštěva v Jutě (22. 7 2021)

Nikdo z přítomných neměl pocit, že tu s námi mluví premiér našeho státu. Při velmi rychlých úvahách, kde setkání zorganizujeme, jsme zvažovali místo setkání na JUTA závodě 15 - výrobě syntetických trávníků. Po konzultaci s Ing. Pavlem Černým z pobočky krajské hygienické stanice v Trutnově jsme z důvodu dodržení všech aktuálních opatření při epidemii onemocnění Covid–19 zvolili venkovní prostor u ředitelství společnosti Juta.

Půlhodina, kterou jsme strávili s premiérem, velmi rychle utekla. Kromě několika vět, dotýkajících se činnosti Juty, se celé povídání týkalo naší dvorské nemocnice, a to výstavby operačních sálů a vybudování urgentního příjmu, který zde aktuálně také chybí. To, že se budou stavět operační sály za přispění Juty, je již známá informace. Ale o urgentním příjmu se mezi laickou veřejností moc neví. Je to další pracoviště, bez kterého se v budoucnu fungující nemocnice neobejde. A to, že naši nemocnici potřebujeme, jsme si snad všichni Dvoráci v době nedávné epidemiologické situace v regionu uvědomovali velmi intenzivně. 

Po několika úvodních větách o nemocnici premiér konstatoval, že je v tento den provázela po areálu nemocnice neskutečně příjemná paní, která ho nabíjela pozitivní energií, což se mu v jeho pracovním životě stává málokdy. Podle jeho slov ho většina lidí vysává. Jen to vyslovil, tak většina ze cca 100 přítomných osob věděla, že mluví o hlavní setře nemocnice - Janě Holanové, se kterou v době Covid-19 Juta velmi úzce spolupracovala a dále spolupracuje. V ten moment nás velmi hřálo u srdce, že máme ve Dvoře takovou osobu, když si uvědomíme s kolika lidmi premiér přijde do kontaktu.

Nezůstalo však jen u čtvrtečního setkání se vzácnou návštěvou. Otázku zavedení urgentního příjmu ve dvorské nemocnici pan Hlavatý s panem premiérem řešil ještě během víkendu. Věřím proto, že další překážka existence a rozvoje naší nemocnice bude odstraněna.


Urgentní příjem je zřizován jako samostatné specializované pracoviště poskytovatelů poskytujících akutní lůžkovou péči s nepřetržitým provozem 24 hodin denně po 7 dnů v týdnu. Zajišťuje příjem a poskytování akutní intenzivní lůžkové péče a akutní specializované ambulantní péče pacientům s náhle vzniklým závažným postižením zdraví, pacientům v přímém ohrožení života a také pacientům s náhlou změnou zdravotního stavu. Je určen pro pacienty transportované do zdravotnického zařízení výjezdovou skupinou zdravotnické záchranné služby a pro pacienty s akutním zdravotním problémem, kteří přicházejí sami bez doporučení lékaře. (zdroj: MZČR)


Marie Čermáková

ekonomická ředitelka JUTA, a.s.


 
Vaše komentáře
Tak ANOIvan, 27.07.2021 14:25, Reagovat
Prima předvolební odpoledne

Přečteno 1988x
 
Hodnocení článku: