')
REGIONY | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování | ![]() |
Pánové, jak vy už se dlouho vlastně znáte?
Potkali jsme se už v první třídě základní školy v Schulzových sadech a od té doby spolu kamarádíme. A i přesto, že jsme se jeden vyučil dřevorubcem a druhý silnoproudařem, napadla nás po revoluci myšlenka poskytnout službu, která v okolí chyběla. A nyní už spolu řadu let vedeme tento obchod.
Kdy jste obchod otevřeli?
Obchod máme od roku 1992, takže nyní slavíme 25 roků! Tehdy bylo město Dvůr Králové n. L. v rozjíždění podnikání napřed oproti ostatním. Bylo plné obchodů a sehnat slušný nájem prostě nešlo. A když jsme vyčmuchali tento prostor, který byl trochu stranou, tak jsme i tak neváhali a šli do nájmu. Časem se nám dokonce podařilo část nemovitosti odkoupit.
Po 6 letech jsme navíc otevřeli ještě druhý obchod v Trutnově a to přímo v budově ZUŠ. Ten jsme ale letos pustili. Každodenní střídavé dojíždění, stále stoupající náklady plus podivný přístup nejmenovaných politiků k drobným živnostníkům - to už pro nás vážně nebylo. Navíc máme ještě řadu dalších aktivit, které nám zabírají spoustu času.
Co všechno tedy děláte?
Nejsme jen obchodníci, o nástroje se hlavně staráme. Každý u nás koupený nástroj má celý rok servis zdarma. A servis u nástroje je velice důležitá věc a není o tom, že by byl špatně vyroben a porouchal se. Každý nástroj potřebuje pravidelnou péči, seřídit, doladit, upravit - to se musí dělat i u těch nejdražších a nejluxusnějším kousků.
Umíme ale opravit i staré a hodně poničené nástroje. Známe za ty roky řadu dalších odborníků, takže na co si netroufneme sami, to zašleme těm nejlepším. Už poznáme, co se ještě vyplatí opravovat a co už ne. V tomto směru nám internetové obchody nemohou konkurovat. A to už často nejsou ani levnější. Ve většině případů jsme schopni dodat zboží za stejnou, nebo i lepší cenu. Pochopitelně i nás doba donutila provozovat vlastní e-shop. Je zatím v plenkách, ale již funguje.
Jak je to s vaším vlastním muzicírováním?
Naší srdcovou muzikou je country, kde se angažujeme nejvíce. Za ty roky jsem hrál v několika skupinách. Stále aktivně hraju s legendární místní skupinou WOSTRUHA, která mě učarovala už jako jinocha. Představte si, že brzy oslaví 50 let trvání! (říká A.Šturm)
U hraní to ale nekončí, pořádáte a spolupořádáte i setkání muzikantů
Ano, brzy to bude 30 let, co pořádáme country festival MALINKEJ - několik posledních let se koná v obecním sále ve Vlčkovicích. Pomáháme také s venkovním letním festivalem HAJNICKEJ POTLACH nebo s festivalem SETKÁNÍ ve Lhotě u Trutnova.
Tyto a další hudební akce si ale také sami zvučíte, to je vaše další aktivita. Co všechno umíte ozvučit?
Zvučíme nejrůznější kulturní produkce, ale i firemní, reklamní nebo soukromé akce. Máme celou řadu klientů, pro které děláme už roky. Přímo ve Dvoře zvučíme Běh Schulzovými sady, gala Show Angeles dance groupe, akademie ZUŠ, základních škol a další. Dále za hranicemi města kompletně zvučíme Trutnovský festival JAZZINEC, Bluegrass festival NA MLEJNĚ u Jičína, Svatováclavské slavnosti v Rudníku, festival DOTEKY v Horním Maršově a spoustu dalších.
Co ještě patří do vašeho zvučícího programu?
Uskutečňujeme instalace pevných ozvučení pro restaurace, školy, sportoviště atd. Mezi naše klienty patří například Penzion za vodou, kavárna u Pastvů, ale i fotbalový stadion Horní staré město v Trutnově, tělocvična ZŠ Strž nebo ZŠ Podharť. Staráme se o zvuk na zimním stadionu ve Dvoře, kde jsme letos provedli kompletní rekonstrukci. V letošním roce jsme vybavili i fotbalový stadion v náchodské Bělovsi. A také jsme nedávno pomohli ochotnickému divadlu v Libňatově s kompletní instalací osvětlování.
A pro mne to nejzajímavější - nahrávání muziky. Jmenujte některé muzikanty, se kterými jste spolupracovali
Hlavně to jsou lidé z okolí, ale pracoval jsem (Antonín Šturm) se spoustou zajímavých kapel a muzikantů i odjinud. Samozřejmě naše Wostruha, dále bluegrassová kapela PBB, Bossorky, Black Jack, Marta a Rasputin band, Marie Ditrichová, Zdeněk Vřešťál, Standa Mrázek, Tlupa Tlap, Poslední lež, a řada dalších. Za největší úspěch považuju vydaná cd amerického jazzového pianisty Skipa Wilkinse a tria WUH „ LIVE AT JAZZINEC“, nebo CD jihoafrické zpěvačky Melanie Scholtz a jejího quarteta.
Vraťme se nyní k obchodu - už je září a začínají ZUŠky a muzicírování ve školách. Které školy s vámi spolupracují?
Samozřejmě hlavně základní umělecké školy. Spolupracujeme se ZUŠ ve Dvoře Králové, Trutnově, Jaroměři, Úpici, Hostinném, Vrchlabí, ale i třeba v Hronově, či Jičíně. Za ty roky víme, co který učitel požaduje a dokážeme poradit dětem a hlavně jejich rodičům.
K nejčastějším hudebním nástrojům patří kytara. Kolik slušná kytara vlastně stojí.
Právě že vůbec nestojí hodně peněz. Základní modely se dají pořídit už za nějakých 1.200 – 1.400 korun. Ceny potom stoupají podle použitých materiálů a mohou se vyšplhat až na desetitisíce.
A další hodně kupované nástroje?
Jsou to například elektronické klávesy. Za pořádný nástroj se dají považovat až když různou hlasitostí reagují na dynamickou sílu úderu - tedy podle dynamiky - takový nástroj stojí cca od 5.000 Kč. Když si zákazník zaplatí víc jak 10.000 Kč, tak už může získat poměrně plnohodnotnou náhradu za klasické a dost drahé piano, či klavír. To samozřejmě jinak stojí desítky tisíc korun.
Houslový set pro začátečníka lze pořídit již od necelých 3.000 Kč, zobcovou flétnu na naučení od 120 korun, solidní plnohodnotný nástroj tak od 400 Kč. Samozřejmě lze u nás zakoupit i řadu dalších nástrojů a pomůcek náhradních dílu a příslušenství. Pochopitelně nabízíme noty, zpěvníky nebo hudební publikace.
O Antonínu Šturmovi natočili žáci ZŠ Strž kraťoučký portrét v rámci série 4 dokumentů o inspirativních osobnostech, které v jejich městě žijí.
Vaše komentáře |
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
---|---|---|---|---|---|---|
28 Přednáška - Souvislosti orgánů v lidském těle28.4.2025, 19:00 - 20:30 Více... Na co se můžete těšit?
Vysvětlení souvislostí orgánů v těle podle 5 elementů
• symptomy nerovnováhy jednotlivých orgánů v těle
• jak a čím můžeme jednotlivé orgány posílit
• proč a jak se min. 2x ročně detoxikovat a „uklidit si ve svém těle“
• jaký vliv má překyselení organismu na naše zdraví
Řešení zdravotních problémů bez chemie
• jak řešit potíže s trávením (pálení žáhy, nadýmání, zácpa, potíže se žlučníkem…)
• atopické ekzémy - co je příčinou a jak na ně
• jak zlepšit kvalitu spánku bez léků na spaní
Prostor pro dotazy a mnoho dalšího… výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 29 přednáška: ČESKÁ MENŠINA NA KRÁLOVÉDVORSKU SE ZVLÁŠTNÍM ZŘETELEM NA ŽIREČ, SYLVÁROV A ŽIREČSKOU PODSTRÁŇ29.4.2025, 17:00 Více... Přednášející PhDr. Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově se ve své přednášce bude věnovat české menšině na Královédvorsku, a to zejména v kdysi samostatných obcích, které jsou nyní součástí Dvora Králové nad Labem. Připomene jejich spolky (zejména odbory Národní jednoty severočeské), významné osobnosti, školy, ale například i poměrně málo známý konflikt Čechů s německým obyvatelstvem ohledně prosazení českých bohoslužeb v žirečském kostele sv. Anny. Cestovatelská přednáška - Skotsko29.4.2025, 19:00 - 21:00 Více... Srdečně Vás zveme na cestovatelskou přednášku o Skotsku.
Navštívíme místa, kde se snoubí překrásná příroda s bohatou historií. Londýn, tajemné kultovní místo Stonehenge, metropoli Glasgow, skotská jezera(např. Loch Ness), nejmalebnější údolí Skotska Glen Coe, ostrov Skye s korálovými plážemi a Dunveganem -nejstarším hradem Velké Británie, souostroví Orkney, palírnu whisky, Edinburgh…
400 snímků, poutavé vyprávění, materiály, suvenýry, skotská hudba, prodej plakátů
Na setkání s Vámi se těší PaedDr. Libor Turek výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 30 Pálení čarodějnic30.4.2025, 17:00 Více... Tradiční akce pro děti i dospělé. Bohatý program - kolotoč, jízda na koních, balónková show, maskot z Tlapkové patroly, HYPNOTICA - dechberoucí ohňová show Jóga pro zdraví a sílu v každém věku30.4.2025, 15:45 - 16:45 Více... Srdečně Vás zveme na Jógu pro zdraví a sílu v každém věku.
Vhodné pro klienty s bolestmi zad, kloubů a svalů. Těšit se můžete na jednoduché jógové pozice, relaxační a dechová cvičení. výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 1 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 2 Jóga pro zdraví a sílu v každém věku2.5.2025, 15:45 - 16:45 Více... Srdečně Vás zveme na Jógu pro zdraví a sílu v každém věku.
Vhodné pro klienty s bolestmi zad, kloubů a svalů. Těšit se můžete na jednoduché jógové pozice, relaxační a dechová cvičení. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 3 Jak svatý Jiří vyzrál na draka3.5.2025, 14:00 Více... Zážitkové odpoledne Vlčkovický jarmark 20253.5.2025, 09:00 - 17:00 Více... Vlčkovický jarmark – svátek jara, řemesel a tradic! Těšit se můžete na řemeslné stánky, workshopy, pohádky, koncerty, prohlídky kostela s filharmonickými koncerty i zážitkové jízdy historickým hasičským vozem. Vítání ptačího zpěvu v Ptačím parku Josefovské louky České společnosti ornitologické3.5.2025, 06:00 - 12:00 Více... Procházka po ptačím parku s pozorováním všeho opeřeného. Výkonné dalekohledy, ptáčníci, kroužkovatelé a 60 ha mokřadů ve vlastnictví ČSO udržovaných pro ptáky. Bezesporu na ptačí druhy nejbohatší akce roku! Vstup volný. Trvání: celé dopoledne. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 4 Kino - Katak: Odvážná velryba4.5.2025, 16:30 - 18:00 Více... Seznamte se s Katakem, malou velrybou s velkým snem! Zatímco jeho kamarádi už dospěli, Katak zůstává šedý. Aby dokázal svou odvahu a splnil přání babičky, vydává se na nebezpečnou cestu na sever. Čekají ho podivní tvorové, nástrahy i noví přátelé, kteří mu ukážou, že skutečná statečnost je v srdci. Připojte se k jeho dobrodružství plnému smíchu, napětí a odvahy být sám sebou – protože i malá velryba může prožít velký příběh!
Kino - ČERNÁK4.5.2025, 19:00 - 21:00 Více... Z Mikiho Černáka, chlapce z Telgártu, se stal obávaný šéf horehronské mafiánské skupiny, ale to mu nestačí. Chce ovládnout celé Slovensko a stát se bossem všech bossů. Cesta na vrchol je ale lemovaná zrádci, a hlavně desítkami mrtvol. Miki však na cestě na vrchol podcení tu nejsilnější mafii, jaká Slovensku kdy vládla – politiky a tajnou službu. Film ČERNÁK přináší završení tragického a násilného životního příběhu inspirovaného osudem bosse horehronského podsvětí Mikuláše Černáka.
Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. |
5 LiStOVáNí.cz: Nejlepší pro všechny (Petra Soukupová)5.5.2025, 18:30 Více... - účinkují: Zoja Oubramová, Pavel Oubram a Věra Hollá
Jak můžeme vědět co je pro ostatní nejlepší, když sami neumíme být šťastní? Desetiletý průšvihář Viktor žije v Praze s matkou, divadelní herečkou, která si s jeho výchovou ani s vlastním životem příliš neví rady. Když potom Hana dostává nabídku na natáčení seriálu, bere ji jako příležitost, jak své problémy vyřešit. Přestěhuje Viktora k babičce na venkov a namlouvá si, že pro něj bude nejlepší, když změní prostředí, a pro její matku zase to, že nebude sama. Petra Soukupová ve své vrcholné formě umí bravurně zachytit vyhrocené rodinné vztahy a prožívání dětského hrdiny
v okamžiku, kdy zakouší svou bezmoc ve světě dospělých. Koná se v městském muzeu. Vstupné 120,- Kč.
Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 6 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 7 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 8 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 9 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 10 4. Double Open MSVČ a PWS 2025 v šipkách10.5.2025, 10:00 - 20:00 Více... Turnaje v moderních šipkách pod záštitou Unie šipkových organizací ČR workshop: MALOVÁNÍ NA TAŠKY10.5.2025, 13:00 - 16:00 Více... Přijďte si vytvořit vlastní originální tašku! Zveme vás na pohodový kreativní workshop, kde si pomocí barev na textil můžete ozdobit plátěnou tašku podle své fantazie. Ať už chcete vytvořit stylový doplněk, dárek pro někoho blízkého, nebo si jen odpočinout u tvoření, jste vítáni. Všechny pomůcky budou k dispozici – stačí přijít a pustit se do toho! Workshop je otevřený všem, bez ohledu na zkušenosti a není potřeba se na něj registrovat. Knihadýlko – Dobrodružství pavouka Čendy10.5.2025, 15:00 Více... Knihadýlko Ireny Fenyklové zahraje divadelní představení na motivy knížky Pavla Čecha
o pavoučkovi Čendovi a dřevěné kukačce, kteří spolu žijí ve starém opuštěném domě, a o tom, co se stane, když do domu vnikne zloděj, a když ještě později začnou dům bourat. Koná se v sálku knihovny. Vstupné jednotné 50,- Kč.
V. JARNÍ VÝMĚNA ZAHRÁDKÁŘSKÝCH PŘEBYTKŮ10.5.2025, 14:00 - 19:00 Více... Program od 14:00:
💐 Výměna - odkopků, pokojových rostlin, cibulek, keříků, ovoce a zeleniny, fantazii se meze nekladou.
🌱 Semínkovna – Lucie Malá se postará o příjem/výdej osiva a zájemcům poskytne informace.
🦔 Sbírka hadrů - pro ježky (ručníky, povlečení, deky, stará trička) do Záchranné stanice JARO Jaroměř.
🍃 Zálesák Cerekvice nad Bystřicí - Filip Malý představí nově vznikající oddíl.
🥨 Občerstvení - tradičně, co kdo přinese.
🎸17:00 Kapela HASTRMAN–BAND
Turistický pochod Po stopách rytíře Zbyhoně10.5.2025, 07:00 - 17:00 Více... Přijďte si s námi užít sportovní den plný pohybu, zábavy a přátelské atmosféry! 💫
👉 Pěší trasy: 5,5 km, 7 km, 13 km, 23 km
👉 Cyklo trasy: 25 km, 50 km
👉 Běh: 200 m, 1,1 km (děti) | 7,5 km
📍Trasy všech kategorií najdete už teď online na stránkách pochodu, a v tištěné podobě je obdržíte při registraci.
Těšíme se na vás! Přijďte si zasportovat, pobavit se a podpořit dobrou věc! Josefovské čarování 202510.5.2025 - 11.5.2025, 09:00 - 17:00 Více... Během čarovného víkendu bude josefovské podzemí patřit postavám z knihy Báje a pověsti z Jaroměřska. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 11 Josefovské čarování 202510.5.2025 - 11.5.2025, 09:00 - 17:00 Více... Během čarovného víkendu bude josefovské podzemí patřit postavám z knihy Báje a pověsti z Jaroměřska. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. |
12 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 13 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 14 Dostaveníčko s kytarou14.5.2025, 18:00 Více... Koncert Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 15 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 16 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 17 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. | 18 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... výstava: ŽIVOT A VÁLKA4.4.2025 - 18.5.2025 Více... Výstava k 80. výročí konce 2. světové války v dobových fotografiích a dokumentech. Je doplněna předměty připomínající toto smutné období dějin. K výstavě je připraven quest (hledačka), který provede zájemce po památných místech spojených s 2. světovou válkou v ulicích města. Součástí výstavy je interaktivní program pro školní skupiny i jednotlivce. Jedná se o únikovou hru „Vzkaz z ilegality“, kdy zájemci dostanou úkol najít tajnou zprávu odbojářů ukrytou ve výstavě. Musí vyřešit čtyři hádanky, které je dovedou k finálnímu kódu.
Na výstavě si návštěvníci mohou také vyrobit falešné doklady, které byly nezbytnou součástí výbavy odbojářů. |
19 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 20 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 21 Ukrajina 3. rok ve válce – Ing. Pavel Matouš21.5.2025, 17:00 Více... Pomáhal jsem dětem z Buči a hovořil s primátorem Kyjeva Vitalijem Kličkem. Zajímá vás, jak vypadá hotel Hradeckiy v ukrajinském Černihivu (Černigově)? Chcete vidět, jak se běžní lidé na Ukrajině staví k podpoře své země a armády nebo jednáním o míru? Zajímají vás informace od skauta, co byl odveden a bojuje za svou zemi na frontě? Přednáška shrnuje zkušenosti při dosavadních cestách na Ukrajinu, věnuje se třem loňským cestám, kterým dominovala pomoc na ukrajinských skautských táborech pro děti z často postižených oblastí (Buča nebo i východ země) a obsahuje velmi aktuální informace z často bombardovaného Dnipra. Koná se v sálku knihovny. Vstupné dobrovolné. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 22 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 23 ITÁLIE V PASÁŽI - La cucina passaggio23.5.2025 - 25.5.2025, 17:00 - 20:00 Více... Pojďte se těšit na dovolenou. Připravili jsme pro vás chutě italské kuchyně. Těšte se na krevety, chobotnice, ale i na klasiku, telecí. K tomu výborná italská vína a nakonec dezert. Tak už neváhejte a udělejte si rezervaci. Těšíme se na Vás : Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 24 ITÁLIE V PASÁŽI - La cucina passaggio23.5.2025 - 25.5.2025, 17:00 - 20:00 Více... Pojďte se těšit na dovolenou. Připravili jsme pro vás chutě italské kuchyně. Těšte se na krevety, chobotnice, ale i na klasiku, telecí. K tomu výborná italská vína a nakonec dezert. Tak už neváhejte a udělejte si rezervaci. Těšíme se na Vás : Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 25 ITÁLIE V PASÁŽI - La cucina passaggio23.5.2025 - 25.5.2025, 17:00 - 20:00 Více... Pojďte se těšit na dovolenou. Připravili jsme pro vás chutě italské kuchyně. Těšte se na krevety, chobotnice, ale i na klasiku, telecí. K tomu výborná italská vína a nakonec dezert. Tak už neváhejte a udělejte si rezervaci. Těšíme se na Vás : Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... |
26 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 27 Královédvorské Knihomrně 27.5.2025, 10:00 Více... Program pro rodiče s dětmi od 0 do 6 let v rámci celorepublikového projektu S knížkou do života
– Bookstart. Zahradničení není vůbec jednoduché. Ví o tom i náš skřítek Knihovníček. Co všechno musí udělat, aby se mohl radovat z bohaté úrody, to nám prozradí na našem pravidelném setkání. Koná se v sálku knihovny. Vstup zdarma.
Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 28 Proč a jak klikáme - Promítání dokumentárního filmu28.5.2025, 17:00 Více... Barva písma, tvar ikony i venkovní počasí. To vše ovlivňuje na internetu mé rozhodnutí o tom, kam příště kliknu. A firmy, jejichž weby navštěvujeme, to dobře ví. Internet každodenně využíváme
k zábavě, komunikaci s přáteli, nákupům i jako zdroj informací pro své rozhodnutí u příštích voleb. Každý klik, který uděláme, je pod drobnohledem korporací, jako jsou Google nebo Facebook. Dokument What makes you click bude v rámci Týdne mediálního vzdělávání promítán s titulkami v sálku knihovny. Vstup zdarma. Doporučený věk 13+ let.
Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 29 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 30 BLUEGRASSOVÝ VEČER V PASÁŽI - kapela Mr. Martin Gibson30.5.2025, 19:00 - 22:00 Více... Přijďte si užít krásný večer plný pohodové hudby. Pivečko, vínko a dobré jídlo připraveno. Těšíme se na Vaše rezervace. "ONE HUMAN SHOW SIMONY BABČÁKOVÉ aneb život, vesmír a vůbec…. “30.5.2025, 18:00 Více... Show, divadlo Vítání léta 202530.5.2025, 13:30 - 22:00 Více... Po roční pauze opět zveme širokou veřejnost k nám do Domova na již tradiční akci Vítání léta. Koncerty kapel, doprovodný program pro děti i dospělé, bohaté občerstvení. Vstupné dobrovolné. Více informací budeme zveřejňovat. Tak zapište do diáře a v květnu se na Vás těšíme, každý si určitě přijde na své. Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 31 1. Královéhradecký Master mládeže UŠO 2025 v šipkách31.5.2025, 15:00 - 18:00 Více... Turnaje mládeže v moderních šipkách pod záštitou Unie šipkových organizací ČR Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... | 1 Výstavy superbiků1.5.2025 - 1.6.2025, 14:00 - 19:00 Více... Výstava superbiků Dvůr Králové nad Labem
Velká trojka (DUCATI 916 SPS, 996 SPS #144, 998 S FE BIPOSTO) a další... |